Jastrzębscy h. Ślepowron byli w połowie XIX wieku właścicielami znajdującej się w pobliżu Wiśnicza wsi Chronów, a dokładniej części wsi o nazwie Chronów Dolny i Chronów Borówna. Oto fragment
Herbarza polskiego autorstwa Adama Bonieckiego.
"Jozafat, żonaty 1-o v. z Barbarą Gajewską, 2-o v. z Heleną Nidecką.
Potomstwo z pierwszej jego żony: Wincenty, właściciel Łysej - Góry; Abert Józef, właściciel Dziekanowic, ożeniony z Teresą Tetmajer, z której synowie: Edmund,dziedzic Dembna, zmarły bezżennie i Stanisław Kostka, który z Maryi Nieczuja Dembińskiej, dziedziczki Dembian i Jurkowa, pozostawił: Jana, Stanisława i Amelię hrabinę Mieczysławowę Ponińską; Jan; Karol, żonaty z Franciszką Trembecką, córką Benedykta, z której synowie: Emil i Walery.
Z drugiej: Bonawentura, Maryanna,
Aniela za Łuckim i Kazimierz. Bonawentura, ożeniony z Pelagią Mierzeńską, córką Michała, miał z niej synów: Romana i Teofila (A. Gal. Wydz. Kraj.). Emil, Walery, Roman i Teofil, zapisani do ksiąg szlacheckich, w Wydziale Stanów, 1854 i 1855 r."
Herbarz polski ułożył i wydał Adam Boniecki, Warszawa 1905, Tom 8, s. 320. Aniela Jastrzębska, córka Jozafata i Heleny Nideckiej, wyszła za mąż za Leona Łuckiego i rodzina Łuckich dziedziczyła później wspomnianą część Chronowa.
W dokumentach
Cesarsko Królewskiej Komisji Ministerialnej dla zniesienia ciężarów gruntowych znajdujących się obecnie w Archiwum Państwowym w Krakowie ul. Grodzka jako właściciele wymieniani są:
Karol Jastrzębski, Jozafat Jastrzębski, Michał Łucki i Aniela [Angela] Łucka z domu Jastrzębska, Leon Łucki, Julian Łucki. Mieszkali oni w tak zwanym Dolnym Dworze. Budynek zachował się, ale jest bardzo zniszczony.
Oto kilka zdjęć:
Dolny Dwór w Chronowie, a raczej to, co z niego zostało - zdjęcia z 2014 roku. Tutaj mieszkali Jastrzębscy a potem Łuccy.Grób Leona Łuckiego (1834-1906) i jego żony Teofili Łuckiej (1859-1931) na cmentarzu parafialnym w Chronowie.
Leon Łucki był synem Samuela Łuckiego i Anieli z domu Jastrzębskiej, wnukiem Jozafata.Jurek