Urodził się w Husiatynie na Podolu. Przez 19 lat do 1939 r. był sekretarzem w Zarządzie Miejskim w Husiatynie. W tych latach pełnił też funkcje sekretarza powiatowego Koła Pracowników Samorządu Terytorialnego i Użyteczności Publicznej w Kopyczyńcach. Społecznie obejmuje stanowisko naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Husiatynie.
Aresztowany po wkroczeniu wojsk radzieckich w 1939 r., ucieka i ukrywa się we Lwowie. Po powrocie do Husiatyna, w czasie okupacji niemieckiej, był przewodniczącym Delegatury Polskiego Komitetu Pomocy. Po przejściu frontu uczestniczy w walkach z faszystowskimi bandami ukraińskimi.
W ramach repatriacji w 1945 r. osiada wraz z rodziną w Bytomiu. W latach powojennych pełni szereg odpowiedzialnych funkcji w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, m.in. na stanowisku kierownika Oddziału Przedsiębiorstw w Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej, a następnie na pozycji dyrektora Przedsiębiorstwa Targowisk Miejskich, Przedsiębiorstwa Pralni i Farbiarni, dyrektora Miejskich Hoteli.
Posiadał wybitne zdolności organizacyjne, w wyniku których przejmowane przez niego przedsiębiorstwa w stanie rozkładu stawały się wzorowymi placówkami, przynoszącymi dochody.
Uznanie za pracę, wyrażane w formie odznaczeń i dyplomów posiada zarówno z okresu 20 lat pracy w Polsce okresu międzywojennego, jak też i w PRL. Patriota i poeta opiewający uroki Ziemi Podolskiej.