Jabłonowski herbu Prus I.
Byli na Podlasiu i w ziemi łomżyńskiej, a wzięli nazwisko od wsi Jabłonowa, w ziemi bielskiej.
Mikołaj i Maciej z Jabłonowa 1441 r. (Mil.).
Piotr, Szczepan i Maciej, synowie Marcina, Wojciech i Stanisław, synowie Piotra, oraz Jakób, syn Jana, 1528 r. (Metr. Lit.).
Stanisław i Wacław, synowie Grzegorza, Michał i Wawrzyniec,synowie Stanisława, Mikołaj, syn Macieja, sebastyan, syn Pawła, 1545 r.
Erazm, syn Stanisława, żonaty z Elżbietą Kropiwnicką 1546 roku.
Augustyn, syn Grzegorza Głowacza, 1547 r.
Jan i Walenty, synowie Mikołaja z Jabłonowa, 1548 roku (Mil.).
Stanisław, syn Michała i Szczęsny, syn Wawrzyńca, 1580 r. dziedzice na Jabłonowie (Ks. poborowe).
Stanisław z Jabłonowa miał syna Jana, po którym syn Michał, dziedzic na Popławkach i Brzeźnicy, w pow. brańskim 1738 r., pozostawił synów, Pawła i Ignacego. Z nich Paweł miał syna Jana, po którym syn Piotr pozostawił synów: Aleksandra, Juliana i Władysława.
Aleksander, ur. 1829 r. w Goźlinie, w ziemi czerskiej, znany historyk i badacz dziejów polskich, wydał cenne działo "Źródła Dziejowe".
Julian, ur. 1832 r., doktór medycyny na Ukrainie, zaślubił Maryę, córkę ks. Józefa Woronieckiego, i z niej pozostawił synów, Lesława i Władysława.
Ignacy, młodszy syn Michała, miał synów, Antoniego i Franciszka; po nim syn Ignacy pozostawił syna Gustawa, a po Franciszku synowie: 1) Józef miał syna Piotra, 2) Grzegorz, tego syn Bronisław, 3) Marcin, po którym syn Stanisław i 4) Walenty, proboszcz w Brześciu Litewskim (Bon.).
Seweryn hr. Uruski "Rodzina, Herbarz Szlachty Polskiej"