BARANOWSKI h. RUNO. Franciszek i Gotfried otrzymali nobilitacyę 1769 r.; z nich, Franciszek zostawił dwóch synów: 1) Antoniego, po którym z żony Zofii Kurosz, syn Jan Nepomucen, wylegitymowany w Królestwie 1839 r. i 2) Tomasza, tego z żony Maryanny Krzyżanowskiej, syn Franci¬szek, wylegitymowany w Królestwie 1838 r.
BARANOWSKI h. TUHAN. Rozrodzona i zasłużona, tatarskiego pochodzenia, rodzina; wielu z jej członków do połowy XVIII-go stolecia brało nazwisko Baranowicz. Z tej familii, Mustafa, rotmistrz wojsk litewskich, dobry żołnierz cyt. w 1661 r. (V. L.). Po Dawidzie, rotmistrzu lekkiej cho¬rągwi w wojsku litews. 1694 r., synowie: Adam, Stefan, Bohdan, Józef, Fe¬liks i Jakób, rotmistrz królewski, dziedzic dóbr Tryliszki, z jego sy¬nów: 1) Janusz miał syna Jakóba, pułkownika wojsk pruskich 1805 r., a ten Mustafę, po którym, z żony Heleny Buczackiej, synowie, Józef i Jakób, wylegitymowani w Królestwie 1848 r.; 2) Zacharyasz, tego z żony Rozalii Józefowicz, syn Tuhan-Murza-Salich, dziedzic dóbr Winkszminie, w gub. augu¬stowskiej, wylegitymowany w Królestwie 1838 r,; 3) Aleksander, po którym synowie, Amurat i Mustafa, wylegitymowani w Królestwie 1839 r.; 4) Mu¬stafa, tego synowie, Jakób i Józef wylegitymowani w Królestwie 1839 r.
Tego herbu i pochodzenia, lecz nie wiem, czy Avyznania mahometańskiego, Maciej, syn Janusza i Ignacy, syn Marcina z synami: Wincentym, Aleksandrem i Albinem, wylegitymowani w Cesarstwie 1845 r. i zapisani do ksiąg szlachty gub. wileńskiej.
BARANOWSKI. Franciszek, syn Bazylego, porucznik wojsk ros., wylegitymowany w Cesarstwie i zapisany do ksiąg szlachty gub. wołyń¬skiej 1852 r.
Nie wiem, którego herbu Mikołaj, kupiec krakowski, otrzymał nobilitacyę 1531 r.; w 1565 r. trzymał zastawą majątek Sulejów od Czuryłów Piotr, syn Aleksandra i inni, zapisani do ksiąg szlachty gub. kijowskiej, 1803 r. Antoni, komornik bełzki, wylegitymowany w Galicyi 1782 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego