BIAŁOKOSS h. BIAŁOGŁOWSKI. Melchior, żyjący około 1600 r., miał syna Zacharyasza, właściciela części Białokoz 1638 r., po którym syn Jan pozostawił syna Marcina. Dominik, syn Marcina, miał kilku synów, z których: Michał pozostawił syna Wincentego, Marcin synów, Marcina i Jakóba, a Zacharyasz synów, Augusta i Andrzeja.
Po Janie, synu Panasa, właścicielu części Białokoz, syn Bazyli, po którym syn Jan, dziedzic części dóbr Białokoz 1743 r., miał synów: Jerze¬go, Szymona i Piotra. Z nich: Jerzy, żonaty z Anną Poczobut, pozostawił synów, Jana i Mikołaja, z których Jan miał synów: Józefa, Karola, Ludwika, Jana i Sylwestra, a Mikołaj, z żony Anieli Łaniewskiej, pozostawił synów: Ludwika, Wincentego, Justyna i Feliksa. Ludwik zaślubił Elżbietę Byssmontt i z niej miał synów, Mikołaja i Wincentego, a Feliks, urodzony 1798 r., z żony Antoniny Roszkowskiej, miał synów, Feliksa i Adolfa. Piotr, trzeci syn Jana, dziedzica części Białokoz, miał syna Józefa, po którym syn Jan pozostawił synów, Andrzeja i Adama.
Grzegorz, żyjący około 1630 r„ miał syna Prokopa, który testamentem w 1697 r. rozdzielił swój majątek między swych synów: Teodora, Piotra i Jana. Piotr w r. 1752 odstąpił części swych dóbr Białokozy synowi swemu Adamowi. Adam zeznał 1732 r. dług żonie swej Krystynie Popławskiej i z niej pozostawił synów, Andrzeja i Macieja, z których Andrzej miał synów, Jakóba i Kazimierza, a Maciej synów: Adama, Mikołaja, Kazimierza i Wincentego; po Adamie synowie, Andrzej i Antoni, a po Kazi¬mierzu syn Konstanty ur. 1832 r. (Bon.).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego