BIEDRZYCKI h. RAWICZ. Dawna mazowiecka rodzina, do połowy XV stolecia pisała się Bioder, lub z Bioder, a brała przydomek Grot. Jan z Biedrzyc wydzielił w r. 1461, za przywilejem książęcym, swym synom, Falisławowi i Mikołajowi pięć włók gruntu, na których założyli osadę Biodry Brzostowo. Grot i Marcin, synowie Michała i Jakób, syn Stefana, cytowani w 1471 r. w aktach ostrołęckich. Łukasz, komornik gr. wizki 1593 r. Jan, sekretarz królewski, stolnik łomżyńki 1588 r., nabył majątek Kalinowe, z żony Anny Modliszewskiej, córki Szulca Balcerowicza Modliszewskiego, pozostawił czterech synów: Marcina, Stanisława, rotmistrza królew¬skiego 1619 r., Jana, także rotmistrza królewskiego, którego córka Jadwiga zaślubiła Bernarda Ciarnowskiego i Adama, dziedzica dóbr Kalinowy, w ziemi wizkiej, po którym syn Jan, stolnik łomżyński, podpisał elekcyę 1648 r., z żony Zofii Oborskiej, miał córkę Katarzynę Wyszkowską, która w dom męża przeniosła rodzinny majątek Kalinowe.
Po Marcinie, najstarszym synu Jana stolnika, był syn Michał, po którym pochodzący Maciej, syn Adama, z żony Maryanny Pieniążek, pozostawił synów: Tadeusza, Mikołaja i Antoniego wylegitymowanych w Królestwie 1848 r.
Z tej familii: Abraham, dworzanin królewski, ożeniony z Agnieszką Żółtowską 1639 r. Po Wojciechu syn Jakób Aleksander. stanowniczy dworu królewskiego, podpisał elekcyę 1632 r. Wawrzyniec, syn Jakóba, ożeniony z Anną Strzałkowską 1686 r. Franciszek, sędzia kapturowy i Józef podpisali elekcyę 1697 r. Franciszek-Borgiasz, komornik różański 1761 r., syn Józefa i Heleny Krzyżewskiej, wnuk Tomasza, prawnuk Michała i Salomei Rydzewskiej. Franciszek, wojski zwinogrodzki, vicegerent winnicki 1793 roku.
Po Macieju, dziedzicu dóbr Bujały, w wojew. rawskiem, 1749 r., syn Dominik, po którym syn Jan Ksawery, wieczysty dzierżawca dóbr rządowych Gidle, wylegitymowany w Królestwie 1837 r., z jego synów:
1) Edward, dziedzic dóbr w pow. radomskim, um. 1873 r., jego synowie, Jan i Tomasz;
2) Dominik, właściciel dóbr Gidle, z żony N. Garszyńskiej jego synowie:
Korneli, dziedzic dóbr w pow. piotrkowskim, Edward, Stefan, młodo zmarły i Henryk 1872 r.;
3) Andrzej-Dominik, tego z Magdaleny Gomułczyńskiej synowie, Ezechiel, urzędnik w gub. augustowskiej i Prosper wylegitymowani w Królestwie 1847 r.; 4) Józef Leon wylegitymowany w Królestwie 1841 roku. x
Po Zygmuncie, dziedzicu dóbr Bronowice w 1764 r., syn Baltazar, dziedzic tychże dóbr Bronowice, wylegitymowany w Królestwie 1837 r. Aleksander wylegitymowany w Galicyi 1809 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego