[herb_lewa]lubiczMiłosz h. Lubicz, starodawna rodzina litewska, zamieszkała z pow. kowieńskim, z czasem osiedliła się również w Inflantach Polskich. W XVIII i XIX stuleciu byli właścicielami dóbr Czerej i Druja w pow. kowieńskim, Idotta i Stajki w pow. dziśniańskim, Marki w pow. drysieńskim.
• EUGENIUSZ Miłosz (XIX w.), s. Józefa i Joanny Pawlikowskiej, właściciel dóbr Idotta i Stajki w pow. dziśniańskim, oraz Marki w pow. drysieńskim; ż. Emilia Targońska (zm. 1857), c. Hipolita i Malwiny Weyssenhoff; dzieci: Józef, Eugeniusz, Jadwiga.
[imglewa]http://1.bp.blogspot.com/_Jo-vKOvVvyU/SspYWNwYXgI/AAAAAAAABIU/mb9SEPoN4Rk/s200/image002.jpg • CZESŁAW Miłosz (30 VI 1911-14 VIII 2004), s. Aleksandra i Weroniki Kunat, brat Andrzeja (dziennikarza i reżysera), poeta, prozaik, eseista, historyk literatury, tłumacz; prawnik i dyplomata; w latach 1951–1989 na emigracji, do 1960 we Francji, następnie w USA; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1980); profesor Uniw. Kalifornijskiego w Berkeley i Uniwersytetu Harvarda; w 1993 powrócił do kraju, członek Pol. Akademii Umiejętności, Stow. Pisarzy Polskich, odzn. Orderem Orła Białego; ur. w Szetejniach na Litwie, w pow. kowieńskim (niedaleko radziwiłłowskich Kiejdan), zm. w Krakowie, pochowany w Krypcie Zasłużonych na Skałce. Źródła: Bork. Rocz. II 570; Wikipedia.