Łąkocin — dawniej własnością rodziny Czajkowskich, przeszedł w posiadanie Znanieckich, jako wiano wniesione przez Antoninę Czajkowską Hyginowi Znanieckiemu, właścicielowi Wymysłowa na Pomorzu. Po nim, objął Łąkocin syn jego Adam w r. 1881. Od r. 1919, daty śmierci Adama Znanieckiego, właścicielką Łąkocina jest wdowa po św. p. Adamie - p. Helena z Jantów Połczyńskich Znaniecka. Przed rodziną Czajkowskich — Łąkocin należał do Pławińskich, od których w 1762 r. kupili majętność Zawadzcy, aż ją w r. 1838 wniosła, jako wiano do rodziny Czajkowskich, Anna Zawadzka.
Obszar ogólny Łąkocina, łącznie z folwarkiem Witawy wynosi 794.69,46 ha. Gospodarstwo jest postępowo intensywne, ziemia znajduje się w wysokiej kulturze cukrowych buraków. Majątek posiada stałą i przenośną kolejkę polną — natomiast polna kolejka pobliskiej cukrowni Mątawy dochodzi na podwórze. Budynki znajdują się w bardzo dobrym stanie. Łąkocin posiada traktor szwedzki „Arance". Prowadzi zarodową oborę bydła czarno - białego, rasy nizinnej, której 48 sztuk uznanych znajduje się pod kontrolą Wlkp. Izby Rolniczej.
Majętność posiada własną, według najnowszych systemów prowadzoną mleczarnię. Roczna przeciętna wydajność obory Łąkocina w przeliczeniu na 1 sztukę wynosi 5004.5 kg mleka, w tern 3.28 °/0 tłuszczu, czyli roczna wydajność tłuszczu 164.02 kg. Obora poza tym co roku sprzedaje po kilka 5-cio kwartałowych buhajów do chowu. Łąkocin słynie również na całą okolicę z wzorowej hodowli królików Chinchilla i rasowych kur Orphingtony.