Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kleczeński v.Kleczański h.Strzemię

4.06.2010 18:06
KLECZEŃSKI v. KLECZYŃSKI h. STRZEMIĘ. Piszą się z Klęczan, w pow. pilzneńskim. Mikołaj, Paweł, Stanisław i Wierzbięta, dziedzice Klęczan 1470 r. (Lib. Benef.), Jan, dziedzic Broniszowa 1508 r. Sebastyan, na Broniszowie, a Stanisław, na Różance, w pow. pilzneńskim dziedzice 1581 r. (Ks. poborowe). Piotr, Sebastyan i Stanisław, synowie Sebastyana, dziedzice na Broniszowie 1586 r. Z nich Sebastyan zaślubił Jadwigę Turską i z niej miał syna Piotra, po którym z Anny Kołaczkowskiej synowie: Sebastyan, Stanisław i Wojciech żonaty z Maryanną Krzyniecką.
Sebastyan, dziedzic na Szufnarowej 1620 r., żonaty z Zofią Doma-szewską miał synów, Andrzeja i Piotra, dziedzica na Broniszowie, po którym z Anny Strońskiej syn Michał z Zofii Koszutskiej pozostawił syna Józefa, chorążego bracławskiego; po Józefie z Franciszki Hułanickiej córki: Helena za Sebastyanem Kleczyńskim, Teofila za Stanisławem Smarzewskim, Zofia Rudzka i syn Franciszek-Maurycy wylegitymowany w Galicyi 1785 r. jako Kleczyński.
Andrzej, syn Sebastyana i Domaszewskiej, zaślubił Katarzynę Gawrońską i z niej miał synów: Jana, Krzysztofa i Stanisława; po Janie z Zofii Borzyńskiej synowie, Adam-Karol i Jan wylegitymowani w Galicyi 1782 r. bez wskazania herbu, i Adam-Karol z żony Ławickiej miał syna Franciszka Ksawerego, po którym syn Władysław. Po Krzysztofie z Heleny Chomentowskiej, kasztelanki czcnowskiej, synowie: ks. Antoni, Jakób, Kazimierz,
Paweł, proboszcz w Głogowie, i Sebastyan, a z nich Jakób, regent grodzki biecki, z Anny Metelskiej miał syna Antoniego, po którym z Teresy Remiszewskiej syn Ludwik wylegitymowany w Galicyi 1782 r. jako Kleszyński (?) bez wskazania herbu.Stanisław, drugi syn Piotra i Kołaczkowskiej, dziedzic na Broniszowie 1630 r., miał syna Jerzego, po którym syn Ludwik, komornik ziemski, regent grodzki przemyślski 1650 r., pisarz kancelaryi koronnej 1655 r., zaślubił Eleonorę Brześciańską i z niej pozostawił syna Antoniego, miecznika trembowelskiego. po którym z Maryanny Chanowskiej syn Tomasz, wylegitymowany w Galicyi 1782 r. jako Kłeczyński z Kleczyna bez wskazania herbu, z Rozalii Goworzewskiej miał syna Antoniego.Kazimierz-Seb;istyan, syn Krzysztofa, wylegitymowany w Galicyi 1782 r. jako Kleczeński bez herbu, z Katarzyny Bogdańskiej miał córki: Joannę za Michałem Budzynowskim, Ludwikę za Tadeuszem Chronowskim, Salomee, Teresę za Piotrem Krzyżanowskim, skarbnikiem wiślickim, i sy¬nów, Antoniego i Piotra (Metr. Kor., Zap. i Wyr. Tryb. Lubel., Bon.).
Pabian-Sebastyan, regimcntarz wizki i rotmistrz pilzneński w konfe-deracyi barskiej 1772 r., sędzia grodzki kamieńczykowski 1781 r., kupił od Staniszewskiego wieś Załęże Wielkie; z Hiacynty Zambrzyckiej, chorążanki łomżyńskiej, miał syna Fabiana, a z Antoniny Kochanowskiej synów, Bazylego i Augustyna. Fabian z Maryanny Bobrówny miał synów, Romana i Michała, wylegitymowanych w Króies wie 1839 r. Bazyli, podporucznik batalionu saperów, następnie inżynier Komisyi Spraw Wewnętrznych, wylegitymowany w Królestwie 1843 r. razem z synem Witoldem, urodzonym z Feliksy Kobylskiej, a Augustyn, inspektor policyi w Siedlcach, wylegitymowany w Królestwie 1843 r. razem z synem Józetem-Romanem, urodzonym z Zofii Wieszczatyńskiej.
Józef, komornik ziemski żytomierski 1772 r, z żony Urszuli Dramińskiej, stolnikówny nowogrodzkiej, miał córkę Teklę lv. za Karolem Domasławskim, 2v. za Kajetanem Michałowskim, prezesem Trybunału apelacyjnego galicyjskiego, i syna Stanisława (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego