Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Luberacki v.Luboradzki h.Dolęga

6.06.2010 18:16
LUBERACKI v. LUBORADZKI v. LIBERADZKI h. DOŁĘGA. Mikołaj, opat koprzywnicki 1591 r. Jan Luboracki zaślubił 1658 r. Annę Gumińską w kościele Maryackim w Krakowie. Jan z płockiem, a Marcin i Wojciech Liberaccy z kaliskiem wojew. podpisali elekcyę 1669 r. Stanisław Liberacki
z płockiego, a Franciszek, Stanisław i Stefan z łęczyckiego województwa, elektorzy Augusta II w 1697 r.
Tomasz Liberacki z inowłodzkiem, a N. Luboracki z wołyńskiem województwem pisali się 1783 r. na obiór Stanisława Leszczyńskiego. Jan, burgrabia łęczycki 1768 r.
Franciszek Liberacki żonaty z Teresą z Borowskich, która 1777 r. część swą w Tymowej sprzedała Trzeciakowi (Akta Ziemskie Czchowskie). Tomasz, z chorążego porucznik 1786 r., a Ksawery, kapitan wojsk koronnych 1774 r. (Sigil.). Antoni, kanonik płocki 1798 r. Klemens, radca Tow. Kred. Ziem. w Płocku 1830 r.
Józef, syn Andrzeja i Franciszki z Lisieckich, zawarł 1725 r. w grodzie krzemienieckim zapis dożywocia z żoną, córką Andrzeja N., cześnika bracławskiego. Z niej Wiktorya zamężna Żołyńska, Mikołaj, pułkownik królewski, później skarbnik nowogrodzki, i Władysław, stolnik smoleński, który 1770 roku imieniem wszystkich trojga wniósł do grodu buskiego manifest o majątek rodzicielski. Władysław żonaty 1774 r. z Heleną z Pilichowskich, skarbnikówną wyszogrodzką, lv. Antoniową Wierzejską, podczaszyną bra-cławską, posiadaczką Pietrycz i Olszanki, — zaś Mikołaj zaślubił Annę z Postempskich, cześnikównę buską. Obaj bracia legitymowali się w sądzie ziemskim lwowskim, 1782 r. Józef, syn Mikołaja z Postempskiej, i Julianna Drużbacka (zapewne jego siostra) pozwali 1809 r. przed Trybunał galicyjski Dobruckiego o 3,060 flor. (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza we Lwowie).
Franciszek, dziedzic wsi Bieniewice, w ziemi sochaczewskiej 1762 r., miał syna Stefana, po którym z Antoniny Łąckiej syn Mateusz wylegitymowany w Królestwie 1839 r. z synami, Stanisławem i Ludwikiem, podoficerami w wojsku rosyjskiem, urodzonymi z Elżbiety Maciejowskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego