Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Poszukiwania na terenie Niemiec

23.04.2008 06:45
Witam!

Być może ktoś z użytkowników forum ma doświadczenie w poszukiwaniu danych na terenie Niemiec, więc zwracam się z prośbą o pomoc.
Chciałbym dotrzeć do informacji o moich przodkach, którzy urodzili sie przed i w trakcie II Wojny Światowej na terenie III Rzeszy. Proszę o szczegółowy (najlepiej krok po kroku - ponieważ nie znam języka niemieckiego) opis postępowania w celu uzyskania odpisów aktów urodzenia i małżeństwa z niemieckich urzędów oraz wypis aktu chrztu z niemieckich parafii.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odpowiedzi (2)

16.05.2008 20:18
Hallo,hm musze przyznac ,ze bez znajomosci jezyka jest to bardzo trudne poniewaz niemiecka strona nie wykazuje sie takimi extra wymaganiami,musialabys przynajmniej poslugiwac jezykiem angielskim.Oczywiscie jest to mozliwe jezeli jestes kims z rodzinny ale trzeba by bylo ustalic czy dotyczy to zyjacych czy juz zmarlych.Inaczej obowiazuje tzw"datenschutz"ochronna praw osobistych ,tak to chyba jest w jezyku polskim!?Skontaktuj sie ze mna na e-maila to wymienimy doswiadczenia ,ktore ja juz zrobilam.Mieszkam na terenie niemiec od 20 lat.(----)pozdrawiam
2.12.2008 17:26
Ja się zwróciłam do PCK w Warszawie,jak również do BAD AROLSEN - http://www.its-arolsen.org/.A co do strony niemieckiej nie zauważyłam jakiejś niechęci,a wprost przeciwnie-chęć pomocy i wspólpracy w poszukiwaniach.W/w stronka dostępna jest również w języku polskim.Pozdrawiam.