31466. Moją żoną będzie Helena

Historie zasłyszane, pamiętniki, legendy rodzinne. Z urwanych słów, z kilku strzępków opowieści, gdy się wsłuchasz wysnujesz obraz ich życia - zamglony, niewyraźny i jakiś taki bliski niezmiernie ...
* CO W DZIALE? - Opowiadania rodzinne, historie zasłyszane, fragmenty pamiętników, niepotwierdzone legendy, historie o duchach, historyjki o zwierzętach domowych, o pokojach, powozach, klombach kwiatowych w ogrodzie, figurkach itp. Wszystkie nawet drobne, beletrystyczne rodzinne zapisy z dawnych czasów. Opowiadania mogą mijać się z prawdą, być niesprawdzone, pisane stylem dowolnym.
* OPISY - Przy dłuższych opowiadaniach można na początku wprowadzić indeks osób, miejsc, lub wydarzeń.
* POMOC - Trudności proszę sygnalizować w dziale "Poradnia", na wszystkie odpowiemy, tworząc jednocześnie FAQ
* PISANIE - Bardzo prosimy umieszczać w tekście znaczniki do leksykonu, lub innych działów. np. znacznik [leks] odsyła do hasła w leksykonie. znacznik [leks=] prowadzi do hasła innego niż link (np. inna forma gramatyczna). Leksykon. Pozwoli to czytelnikom korzystać z szerzej informacji.

Moją żoną będzie Helena

Postprzez kazan » 05.02.2017

Władysław Żelazowski (syn Stanisława i Antoniny z Wąsowskich), kiedy był dzieckiem, napisał na drzwiach stodoły: MOJĄ ŻONĄ BĘDZIE HELENA. Napisał tak, choć nie znał wtedy żadnej Heleny. I tak się rzeczywiście stało! Dorósłszy, poznał pannę Helenę Gomulską i ożenił się z nią. Dobre to było małżeństwo!
kazan
Zaawansowany
Zaawansowany

Powrót do Opowiadania