20277. Charyton, Charytoniuk

Dział właściwy i jedyny do umieszczania postów typu "Szukam tego i tego". Wpisz tutaj swoje poszukiwania - ale koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek (powiadomienie o odpowiedzi) - otrzymasz maila jeśli ktoś odpisze.
Prośby:
* Logowanie Aby dodać ogłoszenie musisz być zalogowany. Zarejestruj się
* No mail Prosimy nie umieszczać adresów mailowych (adresy mailowe będą KASOWANE) - po pierwsze to generuje spam, a po drugie informacje mogą się przydać też innym. W zamian proszę zaznaczyć "Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie" - pod postem w edycji.
* Kolejne możliwości Gdy już napiszesz ogłoszenie sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.
* UWAGA !!! - Ogłoszenia osób nieaktywnych na forum mają trwałość najwyżej kilka miesięcy. Skorzystaj z innych możliwości a ogłoszenie będzie działać.

Charyton, Charytoniuk

Postprzez TomaszChary » 03.04.2013

Szukam przodków rodziny Charyton, Charytoniuk
TomaszChary
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: Genealogia - Charyton, Charytoniuk

Postprzez zaranek101 » 09.09.2013

Jestem spokrewniony w jakiś sposób z Charytoniuk . Mając 17 lat widziałem się z nimi ostatni raz około roku 1967 roku. Rodzina ze strony mojej babki.Mieszkają na pomorzu w okolicach Białogardu gdzie przyjechali po wojnie najprawdopodobniej z okolic Włodawy. Pierwszy najstarsz o którym wiem to łukasz Charytoniuk który ożenił się z Rozalią Dłuską. Mieli syna Bartłomieja Charytoniuka 1859-1925. Bartłomiej miał dwie żony Marię Zarzeczną( to była druga żona) z która Miał syna Antoniego 1915-1987 i pierwsza żona Karolina Hermaniuk 1859-1909. z nią miał czterech synów i trzy córki. Antoni urodził się w HORNÓW
Hornowo – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Dziadkowice. Za II RP . Antoni ożenił się z siostrą mojej Babki Natalią Kiełczykowską zmarła w 1979r. Moja babka to Zofia Kiełczykowska 1902-1988r. Zmarla w Nowinach Wielkich koło Gorzowa Wlkp. w sumie było ich 3 braci i cztery siostry. Wszyscy chyba mieszkali po wojnie na Ziemiach Odzyskanych. w miejscowościach Kadłubie kolo Żar, Bieniowie, Kunicach Zarskich.
Antoni miał syna Jana ur sie w Tokarach 1935-2000 miał troje rodzeństwa . Siostry Halinę u. 1943 i Krystynę i trzeciego rodzeństwa nie wiem nawet czy siostra czy brat. Antoni ożenił się z Marianną Piecek1935-2005. Mieli sześcioro dzieci w tym Urszulę urodzoną w 1957. Z tego co wiem jest gałęź rodu Charytoniuk zamieszkała za wschodnią granicą.Proszę brać dużą poprawkę na dane które podałem. Nigdy ich nie sprawdzałem. Piszę na gorąco po znalezieniu postu więc możliwe są przekłamania. Pozdrawiam. :papa
zaranek101
Aktywny
Aktywny

Odp: Genealogia - Charyton, Charytoniuk

Postprzez zaranek101 » 09.09.2013

Pomyłka oczywiście :zalacz: Jan ożenił się z Marianną Piecek nie Antoni
zaranek101
Aktywny
Aktywny

Re: Charyton, Charytoniuk

Postprzez TomaszChary » 15.10.2014

bardzo dużo faktów potwierdzam, bo mam dane Jana i Antoniego . Interesują mnie dwie sprawy - rodziny pozostałej za wschodnią granicą - kto mógł tam pozostać oraz kim jest zaranek101
Pozdrawiam
Tomasz Charytoniuk
TomaszChary
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Charyton, Charytoniuk

Postprzez Zambrzycka » 19.10.2014

Z Charytoniuków pochodziła Kazimiera (1905-1961, zmarła w Młynarach), córka Pawła Charytoniuka i Józefy z Ciepłuchów. Mieszkali w Hornowie. Paweł i Józefa Charytoniukowie pochowani są w Osmoli. Kazimiera z Charytoniuków wyszła za mąż za Aleksandra Wiśniewskiego; mieszkali z mężem w Hornowie. Kazimiera z Charytoniuków po śmierci męża wyjechała z dziećmi do Młynar (teraz powiat elbląski), dokąd wcześniej wyjechał jej brat Marian Charytoniuk.
Rodzeństwo Kazimiery z Charytoniuków:
1. Wacław (po wojnie został w Niemczech, gdzie ożenił się z Niemką Apolonią; miał z nią córkę Marię, która wyszła za mąż za Niemca Jussena).
2. Stanisław Charytoniuk wyjechał do Tujska (poczta Rybina, powiat ?Nowy Dwór Gdański), gdzie żył do śmierci.
3. Antoni Charyton (Stadniki)
4. Józefa
5. Marian (ten, który mieszkał i zmarł w Młynarach, pow. elbląski).
Pozdrawiam.
Jadwiga
Zambrzycka
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Charyton, Charytoniuk

Postprzez zaranek101 » 20.01.2015

Dopiero dziś zobaczyłem twój post. Dużo wiadomości o Charytoniukach może mieć moja kuzynka Marzena Grzelak z domu Charytoniuk. z tego co wiem buduje drzewo geneo...Charytoniukow. Znajdziesz ją na Facebooku mieszka w Lulewicach koło Bialogardu. Napiszco cię interesuje to postaram się poszperać i dać odpowiedź Pozdrawiam
zaranek101
Aktywny
Aktywny

Odp: Charyton, Charytoniuk

Postprzez Kropek1207 » 27.10.2017

Witam, przypadkiem trafiłem na ten post i widzę, że wypowiadający posiadają wiedzę odnośnie rodziny Hermaniuk, szukam przodków rodziny Bolesława Hermaniuk i jego żony Elżbiety, kolejne pokolenie mieszkało we wsi Żuniewo i Hornowo,
pozdrawiam :)
Kropek1207
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Odp: Charyton, Charytoniuk

Postprzez AnnaStanislawa » 06.01.2021

Mój dziadek - Jan Charytoniuk urodził się w lutym 1904 r. w Hornowie. Jego rodzicami byli Agata i Franciszek Charyton.
Jego nazwisko Charytoniuk zostało zmienione z Charyton prawdopodobnie w trakcie służby wojskowej (chyba IX Brygada Jazdy/9 Samodzielna Brygada Kawalerii) stacjonujące m.in. Baranowicze, Lida.
Jan Charytoniuk miał 3 braci:
Antoni Charyton - zginął w trakcie II wojny światowej, miał 2 synów Edwarda (wyjechał w latach 60-tych do USA z żoną i córką Krystyną) i Aleksandra (mieszkał w Warszawie na Bielanach),
Jóżef Charyton - mieszkał Małyszczynie, miał syna Zdzisława,
Stanisław Charyton - mieszkał w Małyszczynie, miał 2 córki (jedna mieszkała w Małyszczynie, druga w Warszawie).

Mój dziadek Jan Charytoniuk miał kuzynów ciotecznych pochodzących z Dziadkowic: Franciszek i Stanisław Okuniewscy, ich matka prawdopodobnie była z domu Charyton.
Franciszek Okuniewski ożenił się z Józefą, mieszkali z żoną w Nowym Dworze Gdańskim do śmierci, mieli 2 synów: Tadeusz i Eugeniusz.
Stanisław Okuniewski był listonoszem, mieszkał w Dziadkowicach. W wakacje roku 1965 byłam z babcią i dziadkiem u nich w odwiedzinach.
Poznałam wówczas Stanisława, jego żonę i dwie córki.
Jan Charytoniuk ożenił się z Jadwigą Twarowską, prawdopodobnie w 1929 w Ciechanowcu. Oboje zmarli w 1972 r. w Elblągu, gdzie mieszkali od 1948 r.
Mieli czworo dzieci:
1) Krystyna - 1929-1999, mieszkała w Białymstoku, miała 4 dzieci: Jan, Elżbieta, Maria, Teresa
2) Stanisława - 1930-2019, mieszkała w Elblągu, miała 6 dzieci: Anna, Krzysztof, Ewa, Teresa, Bożena, Dorota
3) Krzysztof - 1936, mieszkała w Elblągu, miał 4 dzieci: Andrzej, Wiesława, Grażyna, Jadwiga
4) Zofia - 1938-2019, miała 3 dzieci: Maria, Katarzyna, Monika
Pozdrawiam
AnnaStanislawa
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Re: Charyton, Charytoniuk

Postprzez paulina_cz » 12.11.2021

Dzień dobry,

Nie wiem czy ktoś z Państwa mi odpisze, natomiast spróbuję. Jestem z powiązana z rodziną Charyton, moja babcia jest jedną z sióstr Charytonów, córka Anny z domu Kryńska i Franciszka Charyton, Anna i Franciszek mieli jeszcze 2 dziewczynki Helenę i Marysię, do dziś żyją w woj. podlaskim w Hornowie i Osmoli, moja babcia Teodozja żyje w Białymstoku. Proszę o kontakt.
paulina_cz
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Odp: Charyton, Charytoniuk

Postprzez paulina_cz » 12.11.2021

Dzień dobry,

Mam problemy z wysłaniem wiadomości, stąd próbuję jeszcze raz. Jestem powiązana z rodziną Charyton. Moja babcia z domu Charyton, matka jej to Anna Kryńska, ojciec Franciszek, mieli jeszcze dwie córki Helenę i Marysię- do dziś zyją w Hornowie i w Osmoli. Natomiast babcia Teodozja siostra rodzona Marysi i Heli, zyje w Białymstoku. Proszę o kontakt
paulina_cz
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli


Powrót do SZUKAM NAZWISKA (Szukam informacji o rodzinie xxx...)