Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Ostrowski

10.02.2008 08:33
Szukam rodziny Ostrowskich Teresy i Jana tj. chyba? syn i wnuczka- Marty Ostrowskiej(twardykus) z domu Górska w latach przedwojennych zam. w Warszawie- potem, Żarowo,Stargard-szczeciński. Ja jestem córką Karoliny i Bronisława Gębarowskich a wnuczką Marty. Moja mama jest córką Marty i Jana twardykus. Będę wdzięczna za każdą odpowiedz. Alfreda

Odpowiedzi (8)

10.02.2008 15:19
Nie bardzo rozumiem połączenia Ostrowskich z rodziną Twardykus - chciałem umieścić dane na stronie.
20.02.2008 06:44
Ostrowski to był 1 mąż mojej babci Marty twardykus,która wyszła ponownie za mąż za jana Twardykusa,ponieważ jak wtedy mówiono ,że Jan Ostrowski zgiął na wojnie,ale żyją jego dzieci,które w latach 60-ych odwiedzali moją babcię w Żarowie,natomiast syn Jana ostrowskiego również Jan Ostrowski był na pogrzebie mojej babci w roku 1973 w Stargardzie-szczecińskim.
20.02.2008 10:56
Umieściłem na stronie Ostrowskich
20.02.2008 14:11
Witam !
Nie wiem czy to coś wniesie do sprawy ,ale w "moim" spisie najmłodszych jeńców w historii wojen /Szare Szeregi/ jest:
OSTROWSKI RYSZARD -syn Ignacego , ur.4.04.1929 r. w Warszawie - strz. 15 pp - numer jeniecki 103 337.
z zapisów wynika, że przebywając w stalagu 344 Lamsdorf - już był ranny.W rubryce przeniesiony -pisze brak danych. To sugeruje że zginął w tym obozie.............
Przykro mi..............
21.02.2008 13:15
Bardzo jestem wdzięczna za pomoc w poszukiwaniu,ale prawdopodobnie Jan ostrowski nie zginął na wojnie,to podobno była tylko plotka,bo uciekł od żony a mojej babci a potem rzekomo się odnalazł i potem ożenil się i miał syna tez Jana ostrowskiego z którym własnie moja babcia miała kontakt i córkę teresę Ostrowska-Zięba/.
11.05.2009 23:10
przeglądam księgi metrykalne parafi św.Stanisława B.M. [Warszawa-Wola] jest tam sporo Ostrowskich.Może warto zerknąć.
Tu są wprawdzie tylko chrzty ale może znajdzie się coś pomocnego:
http://archiwum.mkw.pl/zasob12.html
28.04.2010 20:27
Witam !

Mam kontakt z duża rodziną Ostrowskich ,która przed 1939 r. mieszkała we wsi Krowinka koło Trembowli . W 1945 r przenieśli się w większości do Polski ,na ziemie zachodnie,ale cześć dotąd żyje w Krowince.

Pozdrawiam.
Anna
5.05.2010 13:21
w mojej rodzinie żyła Zofia Ostrowska (z domu Chudy)pochodząca ze Stanisławowa. jej mąż Antoni Ostrowski- prawdopodobnie pochodzący z Niechobrza (podkarpacie..) nie wiem czy to Pani w czymś pomoże ale może sie przyda !pozdrawiam