Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

BOŻYCZKO

4.01.2019 01:32
Szukam informacji o rodzinie (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ewentualnie miejsca pochówku) mojego pradziadka JANA BOŻYCZKO, ur. prawopodobnie 01.06.1889 roku w miejscowości Lelionys (Lelionys, Alytus District Municipality, Alytus, Lithuania). Imiona rodziców: Michał i Michalina (z domu Wojtkiewicz ?). Być może miał brata Benedykta i kuzyna/brata Wincentego (który wyjechał do Ameryki). Żoną Jana Bożyczko była Adela Bożyczko (z domu Żelnia). Za wszelkie informacje o rodzinie dziadka, jego rodzeństwie, rodzicach, dziadkach ze strony zarówno ojca jak i matki - będę bardzo wdzięczna. Próbuję odtworzyć drzewo genealogiczne rodziny i w tym miejscu napotykam ścianę. Owszem, znalazłam ślad urodzenia Michaliny Wojtkiewicz w Niemenczynie w roku 1870 (rodzice Jakub Wojtkiewicz i Agata?? z domu Pietkiewicz), ale nie ma żadnego dowodu, że to o tą Michalinę chodzi. Ze strony Michała Bożyczko - nie mam zupełnie nic. Mój pradziadek opuścił rodzinne strony (niestety nie wiem w którym roku) i osiedlił się z żoną Adelą w okolicach Ornety (warmińsko-mazurskie). Może pomoże informacja, że jedna z córek Jana i Adeli Bożyczko, Janina (Bożiczka Jania)(1924-1939), została pochowana na cmentarzu Intuponys na Litwie . Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi (2)

24.07.2019 17:39
Witam
posiadam trochę informacji na temat rodziny Bożyczko. Posiadam "drzewo geanologiczne". Zapewne niekompletne, ale zawsze może to stanowić podstawę do dalszych poszukiwań. Utrzymywałem kontakt z Walterem Bożyczko z USA. Może to być syn osoby o której Pani/Pan wspomina. Z tego co pamiętam, to do USA w 1910 roku emigrował Michał Bożyczko. Muszę jeszcze to sprawdzić.
Pozdrawiam
Wojciech Bożyczko
29.12.2019 17:12
Witam serdecznie. Jestem praprawnuczką Jana Bożyczko I Adeli z domu Żelnio. Proszę o kontakt 517091107 w godzinach popołudniowych, meil hirra34@gmail.com lub przez profil fb. Pozdrawiam Irena Radzimkiewicz-Hirt.