Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Obrocki Herb RUDNICA.

6.04.2020 23:31
Witam. Herb RUDNICA.

To moje początki z genealogią. Po latach niewiedzy usłyszałam bardzo haotycznie nakreśloną historię rodziny Obrocki, bardzo tragicznej. Tak dowiedziałam się o szlacheckim pochodzeniu. Moje wygasa. Mam je po ojcu, a on po swoim ojcu.
Zastanawiam się czy nobilites pisany w dokumentach i metrykach dotyczy osób ze szlachectwem dziedzicznym czy może tak zwani herbowni. W metrykach przy przodkach występuje wpis nobilites ale wiem, że zubożeli i być może nie potrafili sprostać wymogom cara i nie udowodnili pochodzenia nobilites.
Jak wspomniałam moje pochodzenie wygasa i nie chodzi mi o udowodnienie sobie tego przywileju czy honoru.
Próbuję zrozumieć i znaleźć początek, osoby od, której to szlachectwo występuje, zdarzenia, które je nadało. Chciałabym że 100% pewnością móc na drzewie rodziny nanieść prawdziwe fakty.
Może ktoś z państwa próbował
taką tajemnicę odkryć stąd moja prośba .
W poszukiwaniach natknęłam się na fakt nadania herbu Stanisławowi Pachłowieckiemu przez Króla Stefana Batorego za męstwo na polu bitwy pod Pskowem. Ale On sam już miał rodowy herb Kownia. Możliwe, że uratował samego Króla i stąd osobiste zaangażowanie Batorego w stworzenie herbu i imienne nadanie. Może powinnam zacząć od tej bitwy? Chcę to prawdziwie poznać. Diękuję.