Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Niedźwiedzki, Gniewosz, Nieściuszko-Bujnicki

11.08.2020 21:08
Dzień dobry,

Szukam informacji o Piotrze Niedźwiedzkim, Antonim Gniewoszu ur. 1901 Krzynowłoga Mała i Marii Gniewosz z Nieściuszko-Bujnickich. A teraz postaram się wyjaśnić o kogo chodzi. Mój dziadek Stanisław Niedźwiedzki ur. 1918 Tambów (Tambov) był synem Piotra i Marii Magdaleny z domu Gniewosz urodzonej 1899 (1900) Krzynowłoga Mała ( nic nie wiem o ojcu dziadka Piotrze Niedźwiedzkim, dziadek Stanisław unikał rozmów o swoim ojcu ). Maria Magdalena miała trójkę rodzeństwa : Helenę Emilię po mężu Radwan ur 1887 Grabowo ( Ostrołęka ) zm. 1966 Warszawa, Tadeusza Stanisława ur(prawdopodobnie) Grabowo zm. 1904 Krzynowłoga Mała i Antoniego Jerzego ur. 1901 Krzynowłoga Mała ( nie znam jego losów, jego dziadek Gniewosz też miał na imię Antoni ). Rodzicami Heleny,Tadeusza,Marii, Antoniego byli Ludwik i Maria z Nieściuszko-Bujnickich(niewiele wiem o niej). Ludwik Gniewosz ur 1862 Grabowo, był razem z ojcem Antonim właścicielem majątku Grabowo, potem sam okrojonego majątku Krzynowłoga Mała , w II RP był sędzią pokoju w Dubnie. Ludwik miał brata Stanisława Antoniego ur 1861 Grabowo ślub z Marią Adrianną Higersberger 1891 w Trębkach. Stanisław zmarł w 1915 roku w Warszawie pochowany na Powązkach. Notki o Ludwiku i Stanisławie są w związkach studenckich Welecja i Arkonia. Rodzicami Ludwika i Stanisława byli Antoni i Helena z Jabłońskich. Ludwik i Stanisław mieli siostrę Janinę Ludwikę po mężu Heins, ślub 1886 Warszawa z Józef Klemens Heins. Heinsowie byli w tym czasie z Kalisza. I tu może szansa o odszukanie z jakiej rodziny była babka mojego dziadka Maria Gniewosz z Nieściuszko-Bujnickich. Zamordowany w 1939 prezydent Kalisza nazywał się Ignacy Adam Nieściuszko Bujnicki i był urodzony w Prorozokach na Wileńszczyżnie ( nie umiem powiązać z nimi babki mojego dziadka). I to tyle, jak na początku , może ktoś z Państwa pomoże mi wyjaśnić kim był Piotr Niedźwiedzki i dlaczego jego syn, a mój dziadek urodził się w głębi Rosji (Tambov ) , z jakiej rodziny była jego babka Maria Gniewosz z Nieściuszko-Bujnickich (miejsce, rodzice, rodzeństwo ....) i NAJWAŻNIEJSZE jakie były losy Antoniego Gniewosza , brata Marii Magdaleny, BYĆ MOŻE KTOŚ Z PAŃSTWA ZNA LOSY JEGO POTOMKÓW.

jacek