Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Program gromadzenia wiedzy o genealogii rodziny Bąk

Program jest cząstką działań Fundacji odtwarzania polskiej tożsamości kulturowej, historycznej i patriotycznej. Społeczna aktywność rodzinna jest łączona z ogólnymi programami Fundacji, angażując zarówno fascynatów jak i naukowców.

Bąk

Herby
Zadora

opis
Rodzina Bąków h. Zadora, pierwotnie pochodziła z Brzezia, ma wspólne korzenie z Lanckorońskimi (jak też z innymi rodami), z których Pakosław z synem Zbigniewem osiedli w Bąkowej Górze pod koniec XIVw. Od różnych gałęzie tej rodziny, posiadających różne miejscowości i często je wymieniające lub biorące w zastaw, powstały w okresie tworzenia się nazwiska rodziny - Lanckorońskich, Wodzisławskich, Rusockich, Paszkowskich, Rozpierskich, Chrząstowskich. Rozpierscy przezwali Wysoką Górę w sieradzkim, będącą ich własnością Bąkowa Góra.

Niekiedy spotka się użycie nazwiska Bąk dla rodziny Baka pochodzenia moskiewskiego (szczególnie bierniku: Bąkowie). Niezlażnie musiało istnieć kilka rodzin nieszlacheckich, z których część mogła wywodzić się nawet z tych samych miejscowości co rodzina h. Zadora (np. Bąkowa Góra).

Redaktorzy strony

* Redakcja Genealogii Polaków

Osoby współpracujące przy budowie strony

* Jan Pawłowski