rodem z Kazić, okręgu Olkuskiego w wieku lat 32 żołnierz w szeregach powstańczych, schroniwszy się na tery toryum państwa Austryjackiego, internowany w jednej z twierdz, skąd w końcu 1864 r. wszedł do legionu Mexykańskiego, dnia 19 Września 1865 r. zginął w czasie boju. Akt zejścia przesłany prokuratorowi królewskiemu w Kielcach.
Źródło
[Kolumna Z., Pamiątka dla rodzin polskich..., t. II]