major, dowódca oddziału powstańczego, został oddany pod sąd wojenny za rozbicie oddziału. Po rozpatrzeniu sprawy i zbadaniu okoliczności poniesionej klęski, sąd uwolnił majora od odpowiedzialności. Informacja ogłoszona została w rozporządzeniu Rządu narodowego nr 12.
Źródło
Gazeta Narodowa, 6.01.1864, Dodatek do nr 4, str.1