syn Antoniego, dymisjonowany sztabskapitan (ranny w obronie Sewastopola), z Nowogródka; aresztowany w Petersburgu, sądzony w Wilnie za „wyrażenie zgody na propozycję K. Kaszyca objęcia dowództwa oddziału i niedoniesienie o tym władzom ’ i zesłany do gub. tomskiej pod ścisły dozór policji, towarzyszyła mu żona Stefania (Emilia?) .W 1872 uzyskał zezwolenie na wyjazd do Królestwa Polskiego; zmarł przed czerwcem 1874 r.
Źródło
Ostromęcka J., Pamiętnik z lat 1862-1911, (oprac. Anna Brus) Warszawa 2004