Zuzanna Helena Daszkiewicz, zam. Czaplic. Ur. ok. 1816. Mąż Florian, pochodził z Lubelszczyzny, prowadził aptekę w Pilicy, zaangażowany w działalność konspiracyjną, zmarł w 1857 roku. Zuzanna przed powstaniem kolportowała książki, organizowała kursy czytania i pisania. Współpracowała z rodziną Malczewskich oraz komisarzem powstańczym Jackiem Siemieńskim z Zagórza. W czasie powstania jeździła do Warszawy, Krakowa, na Śląsk jako łączniczka, organizowała przemyt broni, gromadziła leki, organizowała przygotowywanie materiałów medycznych. Razem z Orłowskim i Suchorzewskim organizowała szpital powstańczy w Pieskowej Skale. Na skutek zacieśniającej się sieci informatorów carskich i podejrzeń w końcu została zaaresztowana wraz z 5 córeczkami. Więziona Częstochowie, Piotrkowie i Cytadeli Warszawskiej, w końcu lutego zesłana na Sybir wraz z dziećmi. Zapadła podczas wędrówki na chorobę nerwową i tyfus głodowy aż w końcu zmarła w czerwcu 1864. Jej epitafium, wraz z synem znajduje się w kościele farnym w Pilicy.[GP+]
Dzieci:
* Adam, zm. 24.8.1901 w Warszawie
* Józef Elżbieta Teofila, zm. 1861, żona aptekarza Konstantego Wrotnowskiego (ur. ok. 1831, syn Antoniego i Julii Pużańskich, ślub Konstantego 1858, dzieci: Michalina Zuzanna Julia i Florian Jan Wincenty)
* Eufemia Florentyna, ur. ok. 1837, zesłana z matką na Sybir
* Gabriela Zuzanna, ur. ok. 1839, zesłana z matką na Sybir
* Maria, ur. ok. 1841, zesłana z matką na Sybir
* Jadwiga, ur. ok. 1843, zesłana z matką na Sybir
* Elżbieta, zm. 1861
* Anna, ur. 1857, 4 miesiące po śmierci ojca, przeszła Syberię, w 1892 w Warszawie żona Karola Piotra Wrotnowskiego (syn Szymona i Anieli Chełchowskiej)