Portal w rozbudowie, prosimy o wsparcie.
Uratujmy wspólnie polską tożsamość i pamięć o naszych przodkach.
Zbiórka przez Pomagam.pl

Stanisław Berezowski

Ojciec: Józef (ur. ok. 1823, syn Mikołaja, wcześnie nauczyciel fortepianu i stroiciel, mieszkający w Żytomierzu, dawniej posiadający część wsi Jawrocin). Matka: Kamila Hryniewicz (c. Józefy, właścicielki wsi Kutyszcze w pow. nowogrodzkim na Wołyniu, zm. 1852).

Kształcił się prywatnie w domu babki. W 1857 ojciec przeprowadził się, zaś Stanisław został na Podolu, gdyż miał pracę rządcy.
W 1863 znajdował się Jawrocinie, a następnie został wzięty z domu obywatela Milewskiego za to że brał udział w w Postaniu i zesłany na Sybir.

Miał brata Antoniego (powstańca, który dokonał zamachu na cara), siostrę Karolinę (w 1865 u ciotki Rybczyńskiej w Kutyszczach), Cezarego (zajmującego się końmi w Żytomierzu u francuskiego traktyernika Minela).
Źródło
Czas 5.7.1867
Nadawca
Uwagi
brak
METRYCZKA REKORDU
Id
78335
Imię
Stanisław
Nazwisko
Berezowski
Zdjęcie
brak
Artykuł
brak
Nadawca
Źródło
Czas 5.7.1867
Link do tego rekordu
Link wewnętrzny GP (BBCode)
Cytowanie naukowe