Dnia 12 listopada 2019 roku w Dworze Czeczów w Bieżanowie Towarzystwo Przyjaciół Bieżanowa zorganizowało okolicznościowy doroczny koncert patriotyczny. Koncert rozpoczął się wspólnym śpiewem żołnierskich pieśni legionowych, który prowadzili zaproszeni artyści, do niedawna związani z kabaretem Loch Camelot z Krakowa - Agnieszka Rosner-Zawilińska oraz Edward Zawiliński. Głośno rozbrzmiewały słowa skocznych i poważnych pieśni, a my oczami wyobraźni widzieliśmy jak to „na wojence ładnie kiedy ułan z konia spadnie”, jak „maszerują strzelcy”, by w końcu zobaczyć „rozkwitnięte pąki białych róż” położone na grobie ułana. Na koniec, wszyscy stojąc i śpiewając poczuliśmy się jak prawdziwi legioniści – „my pierwsza brygada” Piłsudskiego.
Całego klimatu dopełniło kilka plakatów przygotowanych w formie roll-upów ustawionych na scenie pod ścianą, z których spoglądały na nas postacie Józefa Piłsudskiego narysowane przez Zdzisława Czermańskiego. Ten świetny grafik i karykaturzysta, twórca scen satyrycznych o charakterze obyczajowym i politycznym pozostawił wspaniały zestaw portretów Marszałka. Prezentowane grafiki pochodzą z 1935 roku z teki zatytułowanej: „Józef Piłsudski w 13 planszach” i przedstawiają Marszałka w swoich najważniejszych sytuacjach życiowych. Widzimy go więc jako Komendanta Legionów i ojca swoich żołnierzy, zamyślonego w okopach wodza, Naczelnika Państwa noszącego z dumą buławę marszałkowską, uśmiechniętego Dziadka w otoczeniu dzieci oraz stojącego na krużgankach wawelskich czy układającego pasjansa w chwilach odpoczynku. Rysunki te stanowią kanwę, na bazie której toczy się opowieść o wielkim Polaku, która jest uzupełniana licznymi ciekawymi informacjami z życia Marszałka, cytatami, zdjęciami i grafikami.
Plakaty te zostały przygotowane przez Fundację Odtworzeniową Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Genealogia Polaków” z Krakowa, przy współpracy z NSZZ Solidarność Region Małopolska. Wystawa zyskała honorowy patronat Instytutu Pamięci Narodowej, oddział w Krakowie zaś patronat medialny nad wystawą sprawuje Radio Kraków i TVP3 Kraków.
Po wspólnym śpiewaniu rozpoczął się recital zaproszonych artystów. Agnieszka Rosner-Zawilińska zabrała nas w kabaretowo-poetyckie klimaty, które zostały wypełnione poezją między innymi Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Adama Ziemianina czy Wisławy Szymborskiej. Edward Zawiliński, prywatnie mąż Agnieszki i kompozytor wszystkich wykonywanych utworów, wspaniale akompaniował żonie. Po zakończonym wieczorze rozległy się niemilknące brawa, a my jeszcze długo nie mogliśmy powrócić do rzeczywistości.
Wystawa mobilna "Józef Piłsudski w grafikach Czermańskiego" odbywa nieustanne tournée. W 2019 były wystawiana w wielu szkołach i placówkach w Polsce i na Litwie. Można ją wypożyczyć w celach edukacyjnych.