Media społecznościowe stanowią coraz większy przedział sfery społecznej dyskusji i edukacji. Dlatego nasza Fundacja prowadzi szeroką działalność w tym obszarze, ciągle zwiększając zakres.
Są to następujące strony Na Facebooku
Genealogia Polaków - gdzie udostępniamy ogólne informacje dotyczące kultury i historii, jak też wydarzenia z życia Fundacji Genealogia Polaków (grupa) - do porozumiewania między genealogami Polska sięga dalej niż myślisz - prezentacje informacji historycznych związanych z historią Polonii, dalekiej Syberii, a także akcji charytatywnych nastawionych na pomoc Kresom Powstanie Styczniowe - bazy wiedzy, społeczność pasjonatów - gdzie udostępniamy informacje związane z działaniami patriotycznymi w latach 1860-1866 Brody i Podkamień na dawnych Kresach - grupa nastawiona na poznawanie dawnej historii tych powiatów. Dzień powszedni naszych ojców w malarstwie polskim do 1914 - grupa w której poprzez polskie malarstwo i grafikę pokazujemy codzienność życia naszych przodków i wyjaśniamy zapomniane znaczenia, sprzęty, zwyczaje Kraków - historia i dawne piękno królestwa - grupa gdzie docieramy do pasjonatów historii Krakowa głównie przez omawianie życia i zwyczajów dawnych mieszkańców (grupa wyraźnie odróżnia się od społeczności nastawionych tylko na zabytki). Romuald Traugutt - strona postaci, nastawiona na prezentację tego kandydata na Ołtarze a jednocześnie naczelnika Powstania Styczniowego udział w kilkunastu innych grupach prowadzonych przez towarzystwa kresowe, edukacyjne i historyczne.
Prowadzimy także działalność w innych mediach społecznościowych, poprzez produkcję memów i komentarze o edukacyjnym charakterze. Są to takie portale jak Twitter, Instagram, Albicla, MeWe i sporadycznie inne. Nasze komentarze pojawiają się też w mediach newsowych o charakterze naukowym.