Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wołoszyńscy Wojtyńscy Sidorowscy Rostkowicze

3.12.2010 03:06
Poszukuję wszelakich informacji dotyczących rodów Wołoszyńskich, Wojtyńskich, Rostkowiczów (pisanych tez jako Rostkowycz) oraz Sidorowskich - powiązanie mojego rodu czyli Wołoszyńskich(bo o powiązaniu z Wojtyńskimi wiedziałem z przekazów rodzinnych) z Sidorowskimi oraz Rostkowiczami odkrylem przeglądając stare dokumenty może wspólnie uda ustalić się coś więcej - wszystkie te rody powiązane były z Kresami Wschodnimi - Czortkowem, Czortkowem Wygnanką, Wawrynowem, Buczaczem,Porchowem, Stanisławowem, Sidorowem,Tarnopolem,Trembowlą, Darachowem.

Odpowiedzi (2)

3.12.2010 21:44
Witam,

Oto co udało mi się znaleźć dla nazwiska Wołoszyński:
Wyniki wyszukiwania dla nazwiska Wołoszyński w zasobach dotyczących Ukrainy w bazie Genetyka-Genealodzy:
Alfons Adam Wołoszyński (ur. 1844)

Michał Wołoszyński pojawił się na liście prenumeratorów książki "Historia Miasta Lwowa" wydanej Nakładem Karola Bogusława Pfaffa we Lwowie w 1829 roku. Proszę spojrzeć na ten link, tutaj znajduje się informacja o tej książce oraz pełna lista prenumeratorów: Strzetelscy - Genealogia rodziny

Józef Wołoszyński jest wymieniony w indeksie nazwisk książki: Zabytkowe cmentarze na Kresach Wschodnich Drugiej Rzeczpospolitej. Województwo Poleskie na obszarze Republiki Białoruś. Tutaj znajdzie Pan więcej informacji o tej publikacji: Ornatowski.

W serwisie Genealogia dynastyczna natrafiłem na dwie osoby o nazwisku Sidorowski:
Franciszek Ksawery Sidorowski i Paulina Sidorowska (właścicielka dóbr Debesławice w powiecie kołomyjskim)

Pozdrawiam.
5.12.2010 10:50
Witam,

W nawiązaniu do naszej korespondencji, znalazłem biuletyn Kresowe Wspomnienia. Otóż w niniejszym numerze znajduje się artykuł ks. Kazimierza Słuczana-Orkusza pt. Wspomnienia Podolaka cz. II. Autor wspomina w nim po trzykroć o ks. Rostkowiczu z Sidorowa. Oto link do tej publikacji w zasobach Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej: Kresowe Wspomnienia. W pierwszym artykule w publikacji (Migawki ze Skałackiego dzieciństwa - Ewa Popiel-Barczykowa) jest mowa o zakładzie fotograficznym Brejera. Proszę także zwrócić uwagę na artykuł dr Tadeusza Błażyńskiego pt. Szkolne migawki z Czortkowa.

W publikacji: Sprawozdanie Dyrekcyi C. K. II Szkoły Realnej we Lwowie za rok szkolny 1911 jest mowa o Jerzym Rostkowiczu. Proszę wejść w tekst zoceerowany i wyszukać nazwisko. Będzie Panu łatwiej je znaleźć w tej wersji. Niniejsza publikacja znajduje się w zbiorach Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej.

Pozdrawiam.