Byli wśród Kunickich ludzie mądrzy, gospodarni i świątobliwi:
- Andrzej Kunicki w 1545 r. starosta brański i suraski.
(Poczet rodów w Wielkim Księstwie Litewskim w XV i XVI w. W-wa 1883)
- Bohdan Kunicki na pocz. XVII w. właściciel części wsi Kopijówka, w pow. lipowieckim. Z czasem udziałów w niej wyzbył się na rzecz Czetwertyńskich.
- Michał Kunicki, biskup sufragan krakowski, pan możny i bogaty, w 1744 r. wzniósł własnym sumptem kościół we wsi Świerze pod Kozienicami.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Kunicki
- Franciszek Kunicki, podkanclerzy chełmski, właściciel wsi Łowcza w pow. chełmskim. Przez sto lat, od połowy XVIII do połowy XIX, wieś ta należała do rodziny Kunickich.
i in., ale byli i Kuniccy niesławnej pamięci. Np. mieszkał w Sąsiadowicach w pow. dobromilskim Adam Kunicki, sługa tamtejszego dziedzica. Tak się złożyło, że 11 lipca 1701 r. stanął na nocleg w sąsiedniej wsi Nowemiesto Mikołaj Firlej. Kunicki, który wcześniej przyjaźnił się z Janem Opalskim dworzaninem Firleja, z polecenia swego mocodawcy przybył także do Nowemiesta. Z łatwością dostał się na dwór, gdzie gość miał spędzić noc. Gdy wszyscy już usnęli wdarł się do komnaty i napadł śpiącego. Na hałas jaki uczynił napadnięty, wpadł do komnaty Opalski, ale zaskoczony sytuacją został przez Kunickiego ugodzony puginałem w serce. Obezwładnionego przez służbę sprawcę wtrącono do więzienia. Osądzony, został pozbawiony życia na rynku we Lwowie. Wdzięczny Firlej, w kościele wmurował wiernemu słudze tablicę poświęconą jego pamięci.