Witam! Mam wątpliwości czy to w ogóle herb? Moim zdaniem to raczej godło typu heraldycznego, emblemat (ang. Badge) twór nie występujący raczej w naszej tradycji, a popularny w heraldyce brytyjskiej i trochę francuskiej. Takie godła przedstawiały bez tarczy herbowej jakieś symbole, czasem, ale nie zawsze, zaczerpnięte z herbu, np. godła (mobilia) herbowe, trzymacze lub ich części, klejnot lub zupełnie inne symbole. Przykładem tu na przykład trzy pióra otoczone koroną i wstęgą z dewizą księcia Walii. Takie godła bywały zwieńczane koroną heraldyczną, rangową. To zwierzątko, przypomina mi gronostaja, ponad nim wyraźnie widoczne heraldyczne przedstawienie gronostajowego ogonka, a całość wieńczy korona wyglądająca na książęcą francuską lub brytyjską. Podobnego godła używała Anna, ostatnia księżna Bretanii. Tylko w jej godle gronostaj idący ma na szyi powiewający gronostajowy płaszcz. Może to mylne lub uproszczone przedstawienie? Sygnet wygląda na wyrób pamiątkarski, więc może nie być wzorem heraldycznej dokładności.
Inna możliwość to symbol jakiejść miejscowości, stawiałbym też na Bretanię. Jeśli to zwierzę nie jest gronostajem, tylko np nieprecyzyjnie przedstawionym lwem kroczącym, to może coś koło Arzano w departamencie Finistère)? W tamtym herbie ponad lwem w tej pozycji występuje pojedyńczy ogonek gronostajowy (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Blason_ville_fr_Arzano_(Finist%C3%A8re).svg&filetimestamp=20090310053242). Ale tu brak innych elementów, no i skąd by korona książęca w herbie miejscowości? Ale myślę, że kierunek poszukiwań jest właściwy.
konsultowalem się z tym heraldykiem, i potwierdził, to godło heraldyczne księżnej Anny, stosowane także jako symbol Bretanii, tu w pewnym uproszczeniu, ze względu na pamiątkarski charakter wyrobu, niezbyt starej proweniencji.