Wykaz członków PPS (dla których znajdują się w archiwum teczki osobowe) zawarte są w tym inwentarzu przy sygnaturze 305/VII. Poza tym imienne kartoteki członków PPS znajdują się w pracowni naukowej AAN w drewnianych szufladkach, ułożone prawie po kolei.
Zawartość teczek osobowych jest różna. W jednej z nich widziałam np. jakiś nieczytelny list i nic poza tym. W innej natomiast: fotografia osoby, której teczka dotyczy, opis akcji, w której został ujęty, wycinki prasowe dotyczące tego zdarzenia, wspomnienia innego członka PPS dotyczące tej osoby, informacje o nadanych pośmiertnie odznaczeniach oraz wywiady z członkami jego rodziny przeprowadzone w latach pięćdziesiątych.
Przejrzałam także kartotekę członków PPS poza granicami kraju. Sygnatura 305/II/44 - Kartoteka ta prowadzona była na dwa różne sposoby: wg pseudonimów i wg nazwisk. Często pseudonim brzmiał jak imię i nazwisko (inne niż osoba, której dotyczył). Przeważnie w kartotece imiennej było zaznaczone jaki pseudonim miała osoba, ale nie było to regułą.
Spojrzałam także na teczkę: Sygnatura 305/IV-t.18 - Wycinki prasowe dot. ruchu rewolucyjnego w Królestwie Polskim. J. Grabiec „Współczesna Polska 1904-1906”. Ale zawartość nie zainteresowała mnie.
Przejrzałam teczkę: sygnatura 305/IV-t.1, podt.1-6 - oskarżeni o przynależność do PPS w latach 1905-7, dokonanie szeregu napadów na monopole, zabójstwa strażników i działalność agitacyjną na terenie gub. siedleckiej. Na pewno ciekawe dla osób, których przodkowie uczestniczyli w tych akcjach.
Przejrzałam teczkę: sygnatura 305/IV-t.28 - Paszporty, legitymacje, zaświadczenia 1868-1918. Część z tych dokumentów zawierała piękne, stare zdjęcia naszych przodków.
pozdrawiam Danka
Ps. Nie do końca wiedziałam jak wpisać te informacje, w razie potrzeby proszę administratorów o poprawę