Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Bieganowscy

19.07.2012 16:51
Poszukuję przodków mojego rodu- Bieganowskich. Na chwilę obecną obecną posiadam akt małżeństwa i zgonu mojego Dziadka- Józefa Bieganowskiego urodzonego we wsi Zawały w 1918 roku. Bardzo proszę o pomoc w poszukiwaniach informacji dotyczących mojej rodziny (m.in. Pradziadka Ignacego Bieganowskiego). Za wszelką pomoc w poszukiwaniach będę wdzięczny.
Z przekazu rodzinnego jest duże prawdopodobieństwo że rodzina pochodzi z Bieganowa.

Odpowiedzi (4)

19.07.2012 18:56
Jedno wiem, że dzięki właściwemu rozpoznaniu dr Andrzeja Bieganowskiego z Instytutu Kardiologii w Aninie, 20 lat temu otrzymałem drugie życie.
20.07.2012 15:30
Wśród potomków Sejmu Wielkiego spotykamy Mikołaja, Romana i Andrzeja Bieganowskich, wszystkich h. Grzymała z Bieganowa:
Mikołaj
http://www.sejm-wielki.pl/b/1.821.33
Roman
http://www.sejm-wielki.pl/b/dw.31116
Andrzej (Jędrzej)
http://www.sejm-wielki.pl/b/sw.63873
Najwięcej wiemy o Mikołaju (1601 – 1674), kasztelanie kamienieckim, synu Stanisława, chorążego kaliskiego, dzielnym żołnierzu i dyplomacie. Walczył przeciwko Moskwie, kozakom i Tatarom. Był fundatorem odbudowy klasztoru Reformatów we Lwowie, i budowy klasztorów reformackich w Lublinie i Kazimierzu. Poślubił Urszulę z Krosnowskich Grodzicką, wdowie po gen. art. koronnej Pawle Grodzickim. Ze związku tego był zrodzony Mikołaj (jr), który w latach 1656 – 60 odznaczył się w walkach ze Szwedami pod Malborkiem i Toruniem.
20.07.2012 18:05
właśnie poszukuję informacji potwierdzających że nasza rodzina wywodzi się z Bieganowa.... Ale poszukiwania są bardzo trudne ze względu na fakt braku w rodzinie dokumentów dotyczących pradziadka i prapradziadka - zaginęły w czasie II wojny światowej. Dlatego za każdą udzieloną pomoc jestem zobowiązany.
21.07.2012 09:04
właśnie poszukuję informacji potwierdzających że nasza rodzina wywodzi się z Bieganowa.... Ale poszukiwania są bardzo trudne ze względu na fakt braku w rodzinie dokumentów dotyczących pradziadka i prapradziadka - zaginęły w czasie II wojny światowej. Dlatego za każdą udzieloną pomoc jestem zobowiązany.


Bieganowscy rozproszyli się po całym świecie i dziś poszukiwanie swych linii genetycznych bez bliższych danych jest to przysłowiowe szukanie igły w stogu siana (a i sam zainteresowany sytuacji nie ułatwia). Zawały to nie Warszawa, czy Kraków.
Są w Polsce co najmniej dwie wsie noszące nazwę Zawały. Zakładam, że chodzi o tę leżącą w pow. lipskim, w woj. mazowieckim. W ciągu kilku ub. wieków wieś należała do parafii Sienno. Trzeba byłoby zatem przejrzeć akta stanu cywilnego tej parafii. W Arch. Państw. w Kielcach, w oddz. starachowickim znajdują się akta alegata stanu cywilnego p.n. „Parafia Sienno” z lat 1811 – 1873 (z przerwami). Podstawowym źródłem informacji o migracjach osób są świadectwa ślubów. Tak dawniej, jak i teraz, śluby odbywają się w parafiach panien młodych. Tam wtedy dokonywana jest rejestracja kawalerów z informacją skąd przybywają, i w ten sposób po nitce do kłębka można by dojść. Sprawa trudna, ale nie beznadziejna. Życzę powodzenia.