Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Twoja Wielka Strona Rodzinna w Herbarzu

2.03.2009 16:19
Herbarz posiada unikatowe funkcje dzięki którym możesz zbudować pełną stroną rodziną - bogatą w wiedzę, informacje, żywą, dynamiczną. Najbardziej pomocne w tworzeniu są tutaj linki między poszczególnymi tematami. Podstawą jest strona genealogiczna do której Ty i inni z rodziny sami możecie dodawać: zdjęcia, noty, opowiadania, artykuły itp.

UPROSZCZONY SCHEMAT

[cen](twoja strona) - DRZEWO GENEALOGICZNE - (pomoc redakcji)
__________ _________/ ______I______ \________ ____________
(twoje uzupełnienia) - biografie - zdjęcia - opowiadania - opisy miejsc - forum rodzinne - (tworzysz sam)
____/ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ \_____
(materiały zbiorcze) - monografie ogólne - artykuły przekrojowe - opisy rejonów, czasów, wydarzeń - przepisy kulinarne - (tworzysz z innymi)
\________ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _________/
(bazy danych) - słowniki - leksykony - spisy - (fundacje GP)
\___I___/
(strony innych) - DRZEWA INNYCH RODZIN - (pomoc redakcji)

MOŻLIWOŚCI

Zauważ, że w każdym dziale możesz wstawiać połączenia. Dzięki temu osoba z drzewa genealogicznego może mieć link do noty biograficznej. W nocie jest miniaturka zdjęcia z linkiem do bazy zdjęć, jest też odniesienie do miejsca życia. Miejsce to opisane jest w innym dziale. W opisie jest link do lokalizacji na mapie. Na stronie głównej widnieje herb którego opis jest już zapewne w Leksykonie. Notę biograficzną możesz wzbogacić opowiadaniem. Wszystkie osoby, miejsca, terminy występujące w tych notach mogą być linkami do kolejnych materiałów.

Na stronie ponadto możesz umieścić link do Forum rodzinnego, Księgi gości. Możesz tworzyć z pomocą redakcji lub bez (wykorzystując Forum biblioteczne) strony tematyczne dot. miejsc, walk, koligacji, fundacji, orderów, literatury, osiągnięć itp itd. Możesz razem z rodziną doprowadzić do wydania monografii rodziny, sagi w formie drukowanej, a także zorganizować zjazd rodzinny.

Wszystko co stworzysz, napiszesz będzie stanowić część zbioru wiedzy historycznej (możliwe jest też utworzenie działów zamkniętych, tylko dla zaproszonych gości, gdzie można prowadzić rozmowy prywatne, np. dotyczące całkiem współczesnych czasów). Bazy wiedzy tworzone przez innych są do wykorzystania także przez Ciebie, dlatego szybko okaże się że osoby występujące w opowiadaniach Twoich przodków są czyimiś przodkami, znajomymi. W genealogii będą tworzone linki pomiędzy innymi stronami rodzinnymi. Oprócz tego redakcja wciąż powiększa zbiór wiedzy ogólnej - jak lokalizacje miejscowości, terminy genealogiczne, słowniki, informacje o herbach, jednostkach miar, wymarłych rodach itp itd. Do pomocy masz też wiele specjalistów z różnych dziedzin - jak archiwiści, tłumacze, wydawcy, organizatorzy zjadzów

Pamiętaj! - im więcej umieścisz materiałów - tym większe uzyskasz zainteresowanie i tym więcej nowych informacji napłynie do Ciebie
Dlatego umieszczaj jak najwięcej linkówJAK UMIESZCZAĆ LINKI ?
Wykorzystuj przyciski na górze edycji postu, oraz kody BB. np.:
 1. Przycisk "minipic" - powoduje umieszczenie miniaturki zdjęcia z bazy które po kliknięciu otwiera je w powiększeniu - wystarczy wpisać numerek zdjęcia
 2. Przycisk "herb_lewa" - umieszcza po lewej stronie tekstu miniaturkę herbu - po kliknięciu otwiera się jego opis
 3. Przycisk "leks" - umieszcza link do hasła w Leksykonie
 4. BBkod
  [li]W bazie BBkod [forum][/forum] - umieszcza link do wątku na forum, wystarczy wpisać numer tego wątku (wyświetlany przed jego tytułem)
  [li]BBkod
  powoduje otwarcie mapy wraz z zestawem miejsc o danej nazwie
  [li]Przycisk "Biografie" - powoduje wyświetlenie automatyczne wszystkich biografii danego nazwiska (jeśli dodasz nową to ona też się tam pojawi)
  [li]i wiele innych

  Każdy dodany wątek na forum automatycznie będzie wyświetlany na liście po kliknięciu w odpowiedni przycisk w nagłówku strony rodzinnej
  Każde dodane zdjęcie automatycznie będzie wyświetlanie po kliknięciu w analogiczny przycisk

  Jest tu ogromna ilość możliwości. Tworzysz własną stronę rodzinną, a jednocześnie budujesz bazę wiedzy ogólnej i odtwarzasz nasze zagubione dziedzictwo. Myślę że warto!

  [b]CO GDZIE ? JAKIE MAM OPCJE?[/b]

  [list][li]Biblioteka
  [list][li]Ogłoszenia - zachęta do kontaktu dla innych
  [li]Słownik Biograficzny - noty o poszczególnych osobach, a także ogólne opisy rodzin
  [li]Słownik MIejsc - opisy miejsc, miejscowości, dworów, cmentarzy
  [li]Opowiadania - historie pisane mniej poważnie niż noty biograficzne
  [li]Artykuły - wszelkie inne opisy, zestawienia, a także skrypty zbierające wiedzę o rodzinie
  [li]Baza zdjęć
  [list][li]Portrety - zdjęcia pojedynczych osób
  [li]Zdjęcia grupowe - zdjęcie większych grup
  [li]Zdjęcia miejsc - dwory, pałace, kościoły, miejsca pracy
  [li]Dokumenty - certyfikaty, akty urodzenia, własności, nadania i inne,
  [li]Leksykon - hasła encyklopedyczne a także opisy herbów, trudnych pojęć, słowniki wielojęzyczne (dopisuje redakcja - możesz nadesłać propozycje)
  [li]Lokalizator miejscowości - pokazuje na mapie miejsca, również wg starych nazw (dopisuje redakcja - możesz nadesłać propozycje)
  [li]Inne strony - możesz tworzyć wszelkie potrzebne strony uzupełniające (na serwer przesyła redakcja po weryfikacji, możesz też zamówić zbudowanie takich)
  [list][li]Forum rodzinne - miejsce rozmowy na wszystkie tematy
  [li]Księga gości - miejsce pisania postów przez osoby również niezalogowane
  [li]Forum rodzinne zamknięte - forum do którego ma dostęp tylko grupa osób
  [li]Przygotowanie wydruku monografii
  [li]Przygotowanie zjazdu rodzinnego
  [li]Przygotowanie audycji rodzinnej w radio lub TV
  [li]Inne strony tematyczne
  [li]Strony wg Twojego pomysłu - jeśli masz pomysł na funkcje której nie ma w Herbarzu napisz a prawdopodobnie uda się ją stworzyć (np. baza orderów)

  [b]DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ[/b]
  [list]
  [li] [url]Jak zacząć?"> - to link - np do głównej strony rodzinnej [li]W bazie BBkod [forum][/forum] - umieszcza link do wątku na forum, wystarczy wpisać numer tego wątku (wyświetlany przed jego tytułem) [li]BBkod powoduje otwarcie mapy wraz z zestawem miejsc o danej nazwie [li]Przycisk "Biografie" - powoduje wyświetlenie automatyczne wszystkich biografii danego nazwiska (jeśli dodasz nową to ona też się tam pojawi) [li]i wiele innych Każdy dodany wątek na forum automatycznie będzie wyświetlany na liście po kliknięciu w odpowiedni przycisk w nagłówku strony rodzinnej Każde dodane zdjęcie automatycznie będzie wyświetlanie po kliknięciu w analogiczny przycisk Jest tu ogromna ilość możliwości. Tworzysz własną stronę rodzinną, a jednocześnie budujesz bazę wiedzy ogólnej i odtwarzasz nasze zagubione dziedzictwo. Myślę że warto! [b]CO GDZIE ? JAKIE MAM OPCJE?[/b] [list][li]Biblioteka [list][li]Ogłoszenia - zachęta do kontaktu dla innych [li]Słownik Biograficzny - noty o poszczególnych osobach, a także ogólne opisy rodzin [li]Słownik MIejsc - opisy miejsc, miejscowości, dworów, cmentarzy [li]Opowiadania - historie pisane mniej poważnie niż noty biograficzne [li]Artykuły - wszelkie inne opisy, zestawienia, a także skrypty zbierające wiedzę o rodzinie [li]Baza zdjęć [list][li]Portrety - zdjęcia pojedynczych osób [li]Zdjęcia grupowe - zdjęcie większych grup [li]Zdjęcia miejsc - dwory, pałace, kościoły, miejsca pracy [li]Dokumenty - certyfikaty, akty urodzenia, własności, nadania i inne, [li]Leksykon - hasła encyklopedyczne a także opisy herbów, trudnych pojęć, słowniki wielojęzyczne (dopisuje redakcja - możesz nadesłać propozycje) [li]Lokalizator miejscowości - pokazuje na mapie miejsca, również wg starych nazw (dopisuje redakcja - możesz nadesłać propozycje) [li]Inne strony - możesz tworzyć wszelkie potrzebne strony uzupełniające (na serwer przesyła redakcja po weryfikacji, możesz też zamówić zbudowanie takich) [list][li]Forum rodzinne - miejsce rozmowy na wszystkie tematy [li]Księga gości - miejsce pisania postów przez osoby również niezalogowane [li]Forum rodzinne zamknięte - forum do którego ma dostęp tylko grupa osób [li]Przygotowanie wydruku monografii [li]Przygotowanie zjazdu rodzinnego [li]Przygotowanie audycji rodzinnej w radio lub TV [li]Inne strony tematyczne [li]Strony wg Twojego pomysłu - jeśli masz pomysł na funkcje której nie ma w Herbarzu napisz a prawdopodobnie uda się ją stworzyć (np. baza orderów) [b]DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ[/b] [list] [li] []Jak zacząć?
 5. Przykład początkowego skryptu - poszukiwania Orthnerów
 6. Nie wiesz jak w ogóle zacząć genealogię - Zobacz jak
 7. Przykład doprowadzenia do szerokiej strony rodzinnej - strona Sołtanów
 8. Jak dodawać wiedzę do już istniejącej
 9. Formaty wprowadzania danych

Odpowiedzi (13)

3.03.2009 19:28
Witam miło.
Nie jestem mocny w komputerach i gubię się nawet przy prostych funkcjach jednak chciałbym założyć stronę o swojej rodzinie i zacząć poszukiwania .Jak taką stronę zacząć i jakie są koszta?
Pozdrawiam Paweł Dunajewski.
4.03.2009 11:54
Wszystkie potrzebne funkcje są tutaj uproszczone maksymalnie - ale zdaję sobie sprawę że jest ich sporo a i sam komputer dla wielu osób to rodzaj wroga
Zachęcam jednak do spróbowania własnoręcznie.

Są dwie ścieżki:

A. Jeśli dane nie są jeszcze uporządkowane
B. Jeśli zbiór jest już znaczny i można go uporządkować w drzewo

#############################################
Ad. A) To jest tak jakby to był skrypt, brudnopis, zestaw luźnych kartek - po prostu w dziale "Artykuły" - trzeba utworzyć sobie nowy wątek i wpisywać wszystko jak leci. Każdy post będzie można potem edytować wprowadzając zmiany jeśli się coś nowego okaże. W chwili gdy zbierze się sporo danych będzie można przejść do ścieżki B. Można też w każdym momencie zamówić uzupełnienia danych o wypisy z literatury (wtedy redakcja buduje od razu stronę rodzinną wraz z owymi wynikami)
Jak zbudować skrypt?
Odpowiedzi na pytania dotyczące funkcji Forum - FAQ

W ramach skryptu można dodawać zdjęcia, noty biograficzne, opisy miejsc, herbów, opowiadania, opisy zwyczajów rodzinnych, linkować je korzystając także z istniejącej już bazy wiedzy, leksykonu, lokalizatora i in. W efekcie może powstać cała potężna monografia z szeroką ilością uzupełniających opisów, źródeł, fotografii. Monografia będąca jednocześnie forum rodzinnym mogącym być uzupełnianie przez innych. Można tworzyć nieskończenie wiele wątków, tematów, albumów fotograficznych.
W efekcie powstaje obszerna dynamiczna monografia rodziny całkowicie za darmo

Jednocześnie każdy wprowadzony materiał będzie rozbudową ogólnej bazy wiedzy do której mogą odnosić się inni.

#############################################
Ad B.) Tutaj są dwa (a nawet cztery) kolejne rozwiązania
 1. B-a - Utworzenie drzewa i wysłanie na adres redakcji (Jakie stosować formaty?)
  Redaktorzy techiczni zamienią tak przygotowany materiał na kod HTML i założą stronę, wraz z potrzebnymi linkami, odnośnikami itp.
  niewielki koszt jednorazowy tylko za utworzenie strony - z reguły 20zł, pozwala na opłacenie serwera, domeny i prace techniczne
 2. B-b - Zamówienie utworzenia drzewa z tych materiałów - lub też wzbogacenie o wypisy z naszych baz i literatury (Jak skontaktować się z redakcją?, Więcej o możliwych etapach badań)
  koszt zależny od popularności nazwiska, ilości materiału, trudności dotarcia - to rodzaj wstępnych standardowych badań, wykonują je polecane przez nas osoby współpracujące z redakcją
 3. B-c - Zamówienie od razu o badań archiwalnych kogoś z polecanych genealogów (Jak skontaktować się z redakcją?)
  koszt zależny od opłat archiwalnych i czasu pracy, koszty pracy archiwistów są jednak tańsze niż w przypadku tych państwowych
 4. B-d - Jeśli strona już jest zbudowana przez kogoś - można dodawać i uzupełniać ją (Jak uzupełniać stronę?)
  Jest możliwość bezpłatnie - lub z pomocą
23.03.2009 18:28
bardzo dziękuje za porady ale dla mnie właśnie komputer jest największym wrogiem. Poza tym gubię się w tych systemach-rodzice, dzieci,11a1b -nie bardzo to łapię i dlatego chciałbym to zlecić fachowcom tylko nie wiem czy wydolę finansowo a wciagnelo mnie to mocno.Na portalu Moi Krewni spisuje wszystko sobie ,wstawiam fotki i w takiej formie gdybym mógl to przesłac to by fajnie było.Pozdrawiam miło.
Paweł D.
24.03.2009 10:06
Portal Moi Krewni - tak na prawdę jest portalem krewniackim - a nie genealogicznym - nie pomaga poszerzać wiedzy a historię rodziny sprowadza do postaci siedzących na drzewie Przede wszystkim jednak wprowadza poważane błędy do zapisu genealogicznego utrwalając je w społeczeństwie. Firmom telekomunikacyjnym zakładającym te portale chodzi jedynie o badania statystyczne. Dzięki temu mają wgląd w wiele danych jak populacje aktywność kręgi znajomych itp.

Niemniej jednak dla naszych potrzeb można wykorzystać ten portal i wyeksportować plik w formacie GED - jest tam taka możliwość. Taki plik już nam wystarczy aby przygotować stronę.

Co do kosztów to są one minimalne. Owszem można zamówić też i droższe usługi (mp. poszukiwania archiwalne) - ale wtedy można to rozłożyć w czasie. Przysłanie pliku w formacie *.ged to jedynie koszt założenia strony (20 zł) oraz w przypadku pliku z Moich Krewnych trochę przeformatowania. Stronę potem można uzupełniać, samemu albo zlecać poszukiwania. Dodawanie not biograficznych tutaj to nic innego jak napisanie postu - takiego jak ten - a więc bardzo prosta sprawa.
24.03.2009 17:54
Dzięki śliczne.teraz będę jakoś próbował przesłać drzewo do Was no i przesłać pieniądze na Wasze konto.Pozdrawiam Paweł D.
9.04.2010 19:44
Ja już wysłałem... listę Przodków i zapytania formalne o Pradziadów moich i koszta
21.04.2010 09:01
Ostrzegam, że z powodu ogromnej korespondencji jaką otrzymujemy każdego dnia, niekiedy odpowiadamy ze znacznym opóźnieniem. Bardzo przepraszam za to. W każdym razie żaden list nie zostaje bez odpowiedzi.
21.04.2010 09:58
Nie ma problemu, nie ja jeden na świecie. Genealogia uczy cierpliwości i jej wymaga Tyle lat ród Garbowskich nie był mi znany, że wytrzymam jeszcze trochę
16.08.2010 17:49
Witam
Proszę o podanie adresu mail redakcji, gdyż chciałabym zamóić założenie strony rodzinnej i nie tylko. Niestety nie mogę zrobić tego przez opcje kontakt, gdyż mam coś nie tak z konfiguracją poczty w programie vista, a taka wchodzi mi automatycznie.
Pozdraiwam Monika Czyż
18.08.2010 17:35
wysłane na priva
10.02.2011 22:27
Jestem już zarejestrowany, zalogowany; co teraz musze zrobić by założyć swoją własną Wielką Stronę Rodzinną w Herbarzu? Gdzie muszę kliknąć? Niech mi ktoś da linka... Od pół godziny tego szukam... Jakiś przycisk "Twórz swoją stronę" albo "nowa strona"??
19.11.2012 17:03
W Herbarzu nie ma linku "załóż stronę" - to nie jest kolejne miejsce do automatycznego wypełniania danych wymaganych przez serwer. Każda rodzina ma charakter wyjątkowy i swoją specyfikę.

Strony budujemy ... ręcznie.

Można to zrobić samemu, lub zlecając redakcji - ale zawsze musi to być kontakt z redakcją. Można się skontaktować na priva, lub przez liczne linki "kontakt".

To użytkownik jest redaktorem strony rodzinnej, ale wszystko jest technicznie sprawdzane i uzupełniane w zakresie jaki sobie użytkownik życzy. Genealogia to nie tylko narysowane, "siedzący" na drzewie przodkowie - to cała ogromna wiedza historyczna o dawnych czasach, zwyczajach a nawet marzeniach. Nasz system służy temu żeby to odkrywać.
25.11.2016 09:48
Mikołaj Bejnar DRZEWO PIOTRA 1 z 3 1.Mikołaj Bejnar 1361-1432 ? /kasztelan wileński/bojar litewski 1.1.Potr 1.1.1.Marcin 1.1.1.Laurencjusz 1.1.1.Bartłomiej 1.1.1.2.Jerzy 1.1.1.2.Jan 1.1.1.2. Kazimierz 1.1.1.2.Gabryjel 1.1.1.2. Józef 1.1.1.2.3. Jan 1.1.1.2.3.Ignacy 1.1.1.2.3.4.Heronim justyn 1.1.1.2.3.4.Jan 1.1.1.2.3.4.5.Karol 1.1.1.2.3.4.5.Fabian - Cyprian 1.1.1.2.3.4.5.Stanisław 1.1.1.2.3.4.5.Fortunat-Jan 1.1.1.2.3.4.6.Franciszek 1.1.1.2.3.4.6.Rudolf-Jan 1885+ 1.1.1.2.3.4.6.Ignacy -Wincenty-Heronim 1.1.1.2.3.4.5.Donat-Konstanty 1.1.1.2.3.4.5.7.Hieronim-Konstanty 1889+ 1.1.1.2.3.4.5.7.Zenon-Adam 1.1.1.2.3.4.5.7.8.Jerzy 1.1.1.2.3.4.5.7.Aleksander -Antoni 1.1.1.2.3.4.5.7.8.Aleksander 1.1.1.2.3.4.5.7.Jarosław-Roman 1.1.1.2.3.4.5.7.8.Stanisław 1.1.1.2.3.4.5.7.Jan 1.1.1a. Laurencjusz 1.1.1b.Michał 1.1.1c.Franciszek 1.1.1.2a.Kazimierz-Franciszek 1.1.1.2b.WINCENTY u.1810 /ŁOTWA ||_ 1.1.1.2c.Benedykt-Antoni || 1.1.1.2d.Zygmunt-Władysaw | 1.1.1.2e.Konstanty-Jerzy | 1.1.1.2f.Donat-Wincenty | 1.1.1.2.Antoni 1800+ | 1.1.1.2a.Ludwik | 1.1.1.2b.Michał | 1.1.1.2.Wiktor | 1.1.1.2a.Władysław {gen.} | 1.1.1.2b.Aleksander {Col} | 1.1.1.2.Aleksander1841+ | 1.1.1.2.a.Anzel -Bolesław | 1.1.1.2b. Ignacy 1866+ | 1.1.1.2.c Jadwiga | 1.1.1.2.d. Weronika | 1.1.1.2.e. Daniel 1908+ | 1.1.1.2.f.Marian | 1.1.1.2g.Elżbieta | 1.1.1.2h.Jan | 1.1.1.2i. Maria | 1.1.1.2j.Mieczysław | 1.1.1.2 a Czesław | 1.1.1.2b Jarosław | 1.1.1.2c Jolanta | 1.1.1.2e. Bożena | 1.1.1.2f. Andrzej | 1.1.1.2.a.Henryk | 1.1.1.2b. Iwona | 1.1.1.2c Wojciech | 1.1.1.2a. Ignacy | 1.1.1.2b. Ignacy | 1.1.1.2c. Gabryjel-Karol | 1.1.1.2d. Marek-Rafał | 1.1.1.2a. ATANAZY -FILIP / | 1.1.1.2b. ANNA | 1.1.1.2c. ROZALIA | 1.1.1.2d. SALOMEA | 1.1.1.2e. JULIAN | 1.1.1.2.f. HELENA 1972+ | 1.1.1.2g. LEON 1952+ | 1.1..1.2h. WACŁAW 1960+ | 1.1.1.2i. JANINA | 1.1,1.2j. EDWARD 1961 + | 1.1.1.2k. WIKTORIA | 1.1.1.2.a. BENEDYKT | 1.1.1,2b. MARIA | 1.1.1.2b. ALICJA | 1.1.1.2a. KAZIMIERZ 1938+ | 1.1.1.2b. MIECZYSŁAW 1967+ | 1.1.1.2c. ROMAN | 1.1.1.2d. MARSHA | 1.1.1.2a. LEON 1953+ | 1.1.1.2b. WŁADYSŁAWA | 1.1.1.2d. TADEUSZ | | 1.1.1.2c. STANISŁAW . | 1.1.1.2f. KRZYSZTOF | 1.1.1.2i. KRYSTYNA | | 1.1.1.2g . NORBERT | 1.1.1.2.h. OLIWIA |_=_ 1.1.1.2b. ANTONI u. 1835-1910 ? |__ 1.1.1.2 a. KAZIMIERZ-1858-1932| 1.1.1.2. JÓZEF ? | | 1.1.1.2. ANTONI ? | 1.1.1.2. KONSTANTY | 1.1.1.2.a.WIKTOR /syn KONSTANTEGO 1 1.1.1.2.b. DANUTA u.1954 | 1.1.1.2.c. KAMIL | 1.1.1.2d EMIL | 1.1.1.2.e. NATALIA | 11.1.2.b. JANUSZ 1959 | 1.1.1.2.d.JAROSŁAW | 1.1.1.2.e.EMILIA |\ 1.1.1.2.a.MIECZYSŁAW 1931-1979/syn KONSTANTEGO 2 1.1.1.2.b. KRZYCZTOF u.1959| 1.1.1.2.c. BARBARA u.1961| 1.1.1.2.d. ROMUALD u.1968 ja 1.1.1.2.b. KATARZYNA /córka Krzysztofa 1.1.1.2.c. ARKADIUSZ /syn Krzysztofa 1.1.1.2.d. IWONA / córka Krzysztofa 1.1.1.2.c. IZABELA /córka Barbary 1.1.1.2.d. ELRZBIETA/córka Barbary 1.1.1.2.a. JAN \SYN KAZIMIERZA -Szczecin 1.1.1.2.b.CÓRKA JA`NA -WŁADYSŁAWA albo STANISŁAWA została w DYNENBURG 1.1.1.2c. ZENON/ Na wojni 1.1.1.2d. ŁUCJA 1995 + 1.1.1.2.a. WIKTORIA + 1.1.1.2.b. SŁAWOMIR + 1.1.1.2.a. ANDRZEJ + 1.1.1.2.b. SYLWIA 1.1.1.2.a.JANINA 1.1.1.2.b.JULITA 1.1.1.2.c.TOMASZ 1.1.1.2.a.WERONIKA 1.1.1.2.3.a. WERONIKA MAKOWSKA/zm. 1.1.1.2.3. b.RAFAŁ żona Barbara Kruk 1.1.1.2.3. c.VIRGINIA 1.1.1.2.3. d. DENY 1.1,1.2.3.e. KEVIN 1.1.1.2.3.a. IZABELLA 1.1.1.2.3.b. GERHARD 1.1.1.2.3.a. MAREK 1.1.1.2.3.4.JADWIGA 1.1.1.2.3.4.a.ANETA 1.1.1.2.3.4.b.PATRYK 1.1.1.2.3.4.a.ANGELIKA 1.1.1.2.3.4.b.DOMINIK 1.1.1.2.3.4.a.AGATA 1.1.1.2.3.4.a.CELINA 1.1.1.2.3.4.b.ADAM 1.1.1.2.3.4.c.MACIEJ 1.1.1.2.3.4.a.WANDA zm + 1.1.1.2.3.4. b.LEON 1.1.1.2.3.4.c.RAFAŁ 1.1.1.2.3.4.d.JAKUB 1.1.1.2.3.4.e.TOMASZ 1.1.1.2.3.4.a. ALINA 1.1.1.2.3.4. b.KATARZYNA 1.1.1.2.3.4.c.ARKADIUSZ 1.1.1.2.3.4.a.JAN 1.1.1.2.3.4.b. BEATA 1.1.1.2.3.4.a.HALINA 1.1.1.2.3.4.b.EWA 1.1.1.2.3.4.c.MAREK 1.1.1.2.3.4.a. JANINA zm. + 02.03.1998 1.1.1.2.3.4.b. GRAŻYNA { ZAKONNICA } 1.1.1.2.3.4.c. BOŻENA 1.1.1.2.3.4.d.KAROL 1.1.1.2.3.4.e.KATARZYNA 1.1.1.2.3.4.f.JÓZEF 1.1.1.2.3.4.a.WŁADYSŁAW 1.1.1.2.3.4.b.MONIKA 1.1.1.2.3.4.a. JADWIGA 1.1.1.2.3.4.b.ZBIGNIEW 1.1.1.2.3.4.c. MARCIN 1.1.1.2.3.4 d.ROMAN 1.1.1.2.3.4.e. KACPER 1.1.1.2.3.4.f.JAKUB 111 1.1.1.2.3.4.5.STANISŁAW Syn KAZIMIERZA/Węgorzewo/ 1885-1952/ 1.1.1.2.3.4.5. a.ZOFIA+1914-1961/BEZDZIETNA/ 1.1.1.2.3.4.5..b.GENOWEFA/+1992/KRUKLANKIUR. |__1.1.1.2.3.4.5.c.WINCENTY 11.11.1919-1977 |1.1.1.2.3.4.5.d. JAN 26.06.1926 |1.1.1.2.3.4.5.e. MIECZYSŁAWA ZM. ? ur.11.11.1930r |_1.1.1.2.3.4.5.a.ROMUALD NIE ŻYJE + | 1.1.1.2.3.4.5.b.MAŁGORZATA | 1.1.1.2.3.4.5.c.MARCIN | 1.1.1.2.3.4.5a.MARTA |_ 1.1.1.2.3.4.5.b ZOFIA | 1.1.1.2.3.4.5.c.ANETA | 1.1.1.2.3.4.5.c.MARIUSZ | 1.1.1.2.3.4.5.d. ADA | 1.1.1.2.3.4.5.e. ANDRZEJ | 1.1.1.2.3.4.5.d.KAMIL | 1.1.1.2.3.4.5.e.ŁUKASZ |=__ 1.1.1.2.3.4.5.a.STANISŁAW 1.1.1.2.3.4.5.b.KRZYSZTOF 1.1.1.2.3.4.5.c.SYLWIA 1.1.1.2.3.4.5.a. HALINA 1.1.1.2.3.4.5.b. HUBERT 1.1.1.2.3.4.5.c. MAGDA 1.1.1.2.3.4.5.a.JAN/1926zm1994 1.1.1.2.3.4.5.b. WANDA 1.1.1.2.3.4.5.c. ELŻBIETA 1.1.1.2.3.4.5.d. NATALIA 1.1.1.2.3.4.5a.KRYSTYNA 1.1.1.2.3.4.5.b.KRZYSZTOF 1.1.1.2.3.4.5.c.KATARZYNA 1.1.1.2.3.4.5.a.EUGENIUSZ 1.1.1.2.3.4.5.a.JOANNA 1.1.1.2.3.4.5.b. ANNA 1.1.1.2.3.4.5.c. MAGDA 1.1.1.2.3.4.5,a. MIECZYSŁAWA UR 11.11.1930 zm ? 1.1.1.2.3.4.5.b. STANISŁAW 1.1.1.2.3.4.5.c.AGATA 1.1.1.2.3.4.5.d.MILENA 1.1.1.2.3.4.5.e.JUSTYNA 1.1.1.2.3.4.5a.LUCYNA 1.1.1.2.3.4.5.b.GRZEGORZ 1.1.1.2.3.4.5.c.SEBASTIAN 1.1.1.2.3.4.5.d.NATALIA 1.1.1.2.3.4.5.e.ŁUKASZ 1.1.1.2.3.4.5.a.WŁADYSŁAW 1.1.1.2.3.4.5.b.BARTŁOMIEJ 1.1.1.2.3.4.5.c.JOANNA 1.1.1.2.3.4.5.a. PIOTR 1.1.1.2.JÓZEF 1.1.1.2.a. KAZIMIERZ 1.1.1.2.b. ALEKSANDER RAJNOLD 1.1.1.2c. IGNACY 1.1.1.2d.ANASTAZY 1.1.1.2. a. JÓZEF 1.1.1.2.b. GABRYJEL-ZYGMUNT /GAŁĘZ POZOSTAŁA NA LITWIE 1.1.1.2.a. PIOTR 1911-1999 1.1.1.2.b.ANTONI 1934-1992 1.1.1.2.c. JAN 1943-2010 1.1.1.2.b.DIANA 1.1.1.2.d. ALINA
Ta strona wymaga zapisu cookies do prawidłowego działania. Aby móc je zapisać na tym urządzeniu, wymagana jest Państwa zgoda. Jeśli nie wyrażą Państwo zgody - wtedy żaden plik cookie nie zostanie zapisany, ale funkcjonalność strony będzie ograniczona, m. in. nie będzie można się zarejestrować, zalogować, pisać komentarzy, nie będzie dostępu do materiałów dostępnych tylko dla zalogowanych. Ponadto informacja ta będzie pojawiać się na każdej stronie, gdyż zapisanie braku zgody na cookies wymagałoby zapisania braku tej zgody w cookies, a na to nie mamy zgody. Szczegóły na stronie Polityka prywatności. Decyzję tę można w przyszłości zmienić na stronie Polityki prywatności.