Rodzice Alfreda Wiktora Tarkowskiego ur. 3 (16) października 1902 , zmarłego 18 września 1970 to : Józef Tarkowski i Marianna z domu Łęczycka - wynika to z aktu jego urodzenia nr 83 .
Rodzice Józefa Tarkowskiego to : Aleksander Tarkowski i Izabela z domu Lipska . Rodzice Marianny Łęczyckiej to : Józef Łęczycki i Marianna z domu Ośmiańska - te dane pochodzą z aktu małżeństwa Józefa i Marianny . Ślub odbył się w dniu 4 (16) lutego 1890 , nr aktu 7 .
Akta te można obejrzeć na stronie www.szukajwarchiwach.pl - Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Niemojkach .
Gdzie mógłbym znaleść informacje o Aleksandrze Tarkowskim , jego przodkach. Gdzie mieszkał , gdzie żył.
Poszukiwania Aleksandra Tarkowskiego należałoby przenieść z internetu do archiwum. Wymaga tego sytuacja. Ludzie ongiś byli mniej ruchliwi niż my, żyjący w XX i XXI wieku, a małżeństwa były zawierane na ogół między bliższymi lub dalszymi sąsiadami. Grały tu rolę względy praktyczne: bliskość rodziny, wzajemna pomoc, łatwiejsza komasacja posażnych areałów i in. Licząca ponad 500 lat parafia Niemojki, a w niej kościół św. Apostołów Piotra i Pawła oraz katakumby na tamtejszym cmentarzu niewątpliwie były centrum życia religijnego dla okolicznych wsi: Raczyny, Nowosielec oraz dla przewijających się w metrykach wsi: Zakrze i Lipiny. Wiadomo, że Józef Tarkowski, syn Aleksandra i Izabeli z Lipińskich, brał ślub w 1890 r, mając 37 lata, a więc urodził się w 1853 r. W związku z tym, poszukiwanie akt stanu cywilnego antenata należałoby rozpocząć co najmniej od roku 1852 wstecz. Kłopot polega na tym, ze najstarsze zdigitalizowane akty małżeństwa parafii w Niemojkach pochodzą z 1866 r. – wcześniejszych na razie brak. W tej sytuacji należałoby przeprowadzić kwerendę w Archiwum Państwowym w Siedlcach, gdzie pod nr zesp. 199 są zdeponowane akta ślubów z lat 1826 – 1865, jako zawierające najwięcej danych. Tam będzie informacja o imieniu kolejnego antenata Tarkowskich i td. Zatem, owocnych poszukiwań!