Piękne fotografie!
Bardzo cenna pomoc w postaci opisu Koleżanki: "zdjęcia z okolic Inowrocław nr.1 i nr.2"
- Fot. 1. - Żołnierz 5 Pułku Strzelców Konnych z lat (6 X) 1920-1921 - z tym, że mundur ten mógł być donaszany jeszcze nieco dłużej ze względu na bardzo dobry stan. Orzeł na czapce "wzoru wielkopolskiego" co może świadczyć, że przodek był lub "zaczerpnął" orzełka ze szwadronu ziemi kujawskiej. Na patkach kołnierzowych nr pułku "5" oraz pionowo naszyte wstążki biało-czerwone. Nad mankietami i na nich nie widzę symboliki stopnia wojskowego - tak mieli szeregowcy/strzelcy.
- Fot. 2. - Prawdopodobnie podporucznik 5 Pułku Strzelców Konnych z lat (6 X) 1920-1921 z uwagami jak powyżej...
Galon oficerski widoczny nad mankietem rękawa (prawy rękaw)! Orzeł na czapce nieco większy, pewnie oficerski, ale w mundurach wszystkich tworzonych Polskich Sił Zbrojnych (od 1917), Armii Wielkopolskiej (od 1918), itp. istniała wtedy dowolność wielkości a nawet pewna różnica detali wzoru godła w jednostkach. Te wzory z fotografii powstały jeszcze przed ustawowymi i przepisowymi.
Obydwa mundury uniwersalne: polowe i wyjściowe. Najłatwiej powiedzieć - garnizonowe
Przepisy o mundurach WP (z 1919 roku) dopiero wchodziły w życie a przecież Wojsko Polskie prowadziło nadal walki i szybkie przepisowe wyposażenie armii było bardzo trudne.