(104) Szczkowo. Ja Teodor Brochocki prepozyt z Dąbrowic[y] ochrzciłem dziecko imieniem Katarzyna [?] zrodzone z urodzonych prawnie poślubionych Katarzyny z Gawrońskich i Macieja [albo Mateusza] Ziemięckich. Chrzestnymi zostali urodzeni Kazimierz Żernicki i Eleonora Ziemięcka, babka tegoż dziecka. Było to dnia 7 kwietnia 1770 roku.
Ostrówko 14 listopad.
Ja Jan Wawrz[yniec] Adamowski, wikariusz miejsca po poprzedzeniu trojgiem zapowiedzi wygłoszonych w 3 dnie niedzielne niedawno przeszłe wobec ludu i rytu żadnych przeszkód kanonicznych i cywilnych nie wykrywszy pobłogosławiłem małżeństwo pomiędzy pracowitymi Mateuszem Marciniakiem, młodzieńcem lat 24 w tejże [wsi] będącym zamieszkałym, za zgodą [jego] obecnego przy tym rodziców i Katarzyną Krawczyk, panną lat 20 za zgodą rodziców obecnych [przy tym]. Świadkowie: Mikołaj Marciniak, wyrobnik tamże zamieszkały i Wojciech Marciniak, takiż wyrobnik, tamże zamieszkały.
10 listopada. Parus(...)[Paruszewo?].
Ja, który wyżej po poprzedzeniu zapowiedziami i nie wykrywszy żadnych przeszkód pobłogosławiłem małżeństwo pomiędzy pracowitymi Michałem Jarmużakiem* młodzieńcem i Julianną Nowakówną* panną. Obecni świadkowie: Jan Nowakowski i Mateusz Kawecki z Paruszewa.