1784 rok - opis dworu i zabudowań dworskich z racji bankructwa właściciela, ujawnia, że dwór postawiony był drewniany, jodłowy, strzechą kryty (z dwoma warstwami gontów), za gankiem przed wejściem. Zarówno ganek jak i sień środkowa bez podłogi. Po obu stronach sieni izby (po lewej mieszkalna właścicieli). Z obu izbach piece kaflowe (dostępne z sieni), kominki. Dalej za izbami alekierz (po lewej stronie dworu) i spiżarnia (po prawej), z tyłu małe pomieszczenia, a także wyjście na stryszek i do małej piwniczki. Z jednej z tych sionek wyjście tylne do ogrodu. W tym roku dwór był w stanie dość opłakanym, większość podłóg i pował powoli gniła lub próchniała, wiele szyb było wybitych.
Przed dworem po lewej spichlerz, po prawej kuchnia. Za kuchnią pasieka. Brama na słupach pod gontem. Za dworem ogród. Po prawej stronie od dworu folwark. Oprócz tego kurnik, obora, stajnia, wozownia, zabudowania gumienne, a także pastwiska, łąki i łozy.
Właścicielem dotychczas był
Aleksander Maciej Borzęcki, a posesorami gruntów dworskich Górski i Sylwester Drohojowski
Nazwiska poddanych: Andrzejów, Bury, Czernecki, Darmobit, Demeczych, Dziuba, Fedak, Ilkow, Jackow, Karpa, Karpow, Leskow, Leszczyk, Lewicki, Małachowski, Małanicz, Mielnik, Muzyka, Pakulec, Pasławski, Petrow, Pettiuch, Sośnicki, Stecyszyn, Sternik, Szwiec, Świtlicki, Zawada.(dokładne imiona, wielkość zagród, powinności w opisie inwentarza)
Zobacz pełny opis