Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Nadziejko, Głuszniewo koło Grodna

15.09.2013 22:25
Witam,

Badam pochodzenie swojego nazwiska. Jestem wnuczką Feliksa Nadziejko (poślubił Annę z domu: Pocałujko). Miał kilkoro rodzeństwa, w tym Jana, Adolfinę, Marię. Jego ojcem był Stanisław Nadziejko, matką Paulina. Wiem również, że ów Stanisław miał brata Klemensa.

Pradziadek pochodził z Głuszniewa, koło Grodna. Zmarł w latach 1950-60 w Gardnie mając lat mniej więcej 80.

Może znajdzie się osoba, która wie więcej niż ja. Dziadek opowiadał, że w Głuszniewie "Nadziejków było jak Grzybów", w związku z czym, wiem, że Adolfina i Maria (siostry Feliksa) poślubiły odpowiednio Kazimierza i Adama Nadziejko (bracia) - ponoć niespokrewnieni.

Znalazłam drzewo podobne do mojego na myheritage, ale niestety nie mam pełnego dostępu do danych.

Pozdrawiam,
Ola

Odpowiedzi (5)

16.09.2013 22:18
Pani Olu

Miejscowość Głuszniewo ( Hłuszniewo ) należała do 1911 r. do parafii Jeziory. W 1911 r. powstała samodzielna parafia w Nowej Rudzie i Głuszniewo weszło w skład tej parafii. Księgi metrykalne z parafii Jeziory znajdują się w LVIA w Wilnie oraz NIAB w Grodnie. Natomiast księgi z Nowej Rudy są w ZAGS w Grodnie. Tam należy szukać ewentualnych metryk rodziny Nadziejko.

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
prusyzachodnie[małpka]gmail.com
16.09.2013 22:41
Dziękuję uprzejmie za informację.
15.01.2014 20:06
Tam funkcjonowała nazwa Łuszniewo, potem Hłuszniewo. Może by podała Pani w przybliżeniu lata życia swoich przodków. Może coś znajdę. W 1802 roku Stanisław i Magdalena Nadziejkowie mieli córkę Franciszkę, a Józef i Katarzyna - Mariannę. Ta ostatnia urodziła się w Starej Rudzie.

Pozdrawiam serdecznie.
19.01.2014 22:51
Witam,

urodziłem się w Kwidzynie, mój ojciec Ma na nazwisko Tamulewicz i uridził się w Jelnikach. BYła to kolonia połozona 1 km od Głuszniewa. Do Kwidzyna przyjeachała taż e rodzina mojego taty o nazwisku Nadziejko, prawdopodobnie pochodząca z Głiuszniewa lunb Jelnik.
19.08.2016 23:09
Feliks Nadziejko urodził się w 1879r, jego żona Anna Nadziejko (z d. Pocałujko) w 1884. Feliks miał czworo rodzeństwa: Jan, Adolfina (ur. 1902), Antoni, Maria. Byli dziećmy Stanisława Nadziejko oraz Pauliny (nie znam jej nazwiska z domu). Stanisław Nadziejko miał brata Klemensa.

Niestety na chwilę obecna nie mam możliwości jechać do Grodna, mam nadzieję któregoś dnia się tam udać.