Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Cmentarze - Polska

Znajdź album
Galeria cmentarzy leżących we współczesnych granicach Polski

Albumy (273)

Strona z 12 Następna >

Bircza - cm. stary i nowy

Stary cmentarz - praktycznie już nieużywany, mieści się kilkadziesiąt metrów powyżej rynku. Zachowany w stylu parkowym z zapewne licznymi grobami niewidocznymi pod warstwą ziemi, lub zanikłymi jako groby ziemne. Obecnie kilkadziesiąt grobów zachowanych Nowy po drugiej stronie głównej szosy. Przeważająca większość grobów całkiem nowa.

Bliżyn - pow. skarżyski

Lublin, ul. Lipowa

Lublin - cmentarz przy ul. Lipowej 105192

Babice, woj. małopolskie

Cmentarz położony w centrum wsi. Kilka nagrobków z czasów przedwojennych. Najstarsza tablica w murowana w mur okalający - 1904. Starsze niezachowane.

Baborów, pow. głubczycki

Cmentarz w Baborowie

Barcice, pow. nowosądecki

Bardo

Bardo - miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Bardo, położone w Górach Bardzkich nad Nysą Kłodzką.
W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. wałbrzyskiego


Będzin, Cmentarz par. pw. św. Trójcy

Będzin-Grodziec, Cmentarz par. pw. św. Katarzyny

Biała Podlaska

Cmentarz katol. w Białej Podlaskiej u zbiegu ulic Nowej i Janowskiej. Zał. w 1805 r. powiększony w 1897,1919, 1978 r. okolony murem z neoromańską bramą ze schodkowym szczytem zwieńczonym figurą na tle krzyża, projektu architekta Władysława Wołodko (1909)

Bidziny, woj świętokrzyskie

Bielawy (powiat łowicki, woj. łódzkie)

Bielawy (powiat łowicki, woj. łódzkie) - cmentarz parafialny

Bochnia

Bogoria

Bolesław, pow. olkuski

Brzeg Dolny pow. wołowski Cmentarz przy Alejach Jerozolimskich

Brzeg Dolny – miasto w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie wołowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Brzeg Dolny. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie wrocławskim. Miasto położone jest na prawym brzegu Odry. W czasie II WŚ istniały tutaj dwa podobozy obozu koncentracyjnego Groß-Rosen, Dyhernfurth I i Dyhernfurth II. Więźniowie Dyhernfurth I -zatrudnieni byli w fabryce chemicznej przy produkcji gazów bojowych i napełnianiu pocisków i bomb płynnym gazem, natomiast więźniowie z Dyhernfurth II pracowali przy rozbudowie chemicznej fabryki. Miejscowość znalazła się w obrębie terenów przyznanych Polsce w wyniku II wojny światowej. Brzeg Dolny stał się siedzibą zarządu gminnego i utracił prawa miejskie. Od 1949 r. na bazie dotychczasowej fabryki chemicznej powstały Nadodrzańskie Zakłady Przemysłu Organicznego „ROKITA” w Brzegu Dolnym. W r. 1954 Brzeg Dolny pozyskał prawa miejskie.

Brzeg Dolny- Warzyń pow. wołowski


Brzeg Dolny (niem. Dyhernfurth) w powiecie wołowskim, w województwie dolnośląskim. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Brzeg Dolny.
Warzyń obecnie stanowi dzielnicę miasteczka. W niej usytuowany jest stary Kościół Wszystkich Świętych wzniesiony ok. 1580 r. w formach gotycko-renesansowych. Przebudowany był w XIX w. Zachował się renesansowy portal oraz XIX-wieczne wyposażenie wnętrza.
Do roku 1945 r. do parafii katolickiej na Warzyniu należał Brzeg Dolny, Radecz, Żerków i Żerkówek. Po II wojnie światowej stał się kościołem filialnym.

Budziszewice

Data założenia 1874. Pierwszy pochówek ks. Antoni Kacprzycki - proboszcz Budziszewic, zmarł jako rezydent parafii.

Busko Zdrój

Bychawa, pow. lubelski

Cmentarz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu

Bychawka, pow. lubelski

Cmentarz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela.

Chełmsko Śląskie

Chorzów-Batory VI - cmentarz parafii pw. W.N.M.P.

Chorzów Batory VI - parafia pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, ul. Graniczna.

Chorzów - cmentarz Ew.-Aug. im. Elżbiety

Strona z 12 Następna >