Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Cmentarze - Polska

Znajdź album
Galeria cmentarzy leżących we współczesnych granicach Polski

Albumy (273)

Strona z 12 < Poprzednia Następna >

Szczepanów, pow. brzeski

Szczepanów, pow. brzeski. Miejsce urodzenia św. Stanisława. Na cmentarzu obok kilkunastu starych nagrobków również kaplica Lubomirskich.
104232

Szymanowice pow. pleszewski

Szymanowice gm. Gizałki. pow. pleszewski woj. wielkopolskie. Wieś od 1250 roku. Własność Szymanowskich, Jędrzeja Żernickiego,Tomickich, a od 1618 roku Jakuba Pilichowskiego. W roku 1640 był tu dwór i folwark. W roku 1717 majątek został sprzedany przez Rogowskiego rodzinie Cywińskich. Od 1789 roku właścicielem wsi i majątku był Jan Gliszczyński. Pod koniec XIX wieku dobra należały do Szarzyńskich. Po częściowej parcelacji majątek w 1907 roku kupił Stanisław Kruszyński. Pierwszy drewniany kościół spalił się około 1430 roku. Następny też drewniany wybudowano na początku XVI wieku, kolejny również drewniany został wzniesiony w 1745 roku przez ówczesnego dziedzica Józefa Cywińskiego. Kościół spłonął w 1831 roku. Po pożarze nabożeństwa odbywały się przez dłuższy czas w kaplicy urządzonej w budynku dworskim. Obecny kościoł p.w. św. Jana Chrzciciela powstał w l. 1874-1882 i był konsekrowany w 1889 roku.

Tarnobrzeg - Miechocin

Zabytkowy cmentarz na Piaskach w Miechocinie (dzielnica Tarnobrzegu) z kaplicą Archanioła Gabriela w stylu neogotyckim.

Tarnów

Małopolska

Tęgoborze

Małopolska

Tenczynek - Cmentarz kościoła. pw. św. Katarzyny Męczennicy

Tłokinia Kościelna

Tłokinia Kościelna w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w gminie Opatówek.- – wieś
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kaliskiego.
historia Tłokini, sięga końca XIII wieku,
Pałac Chrystowskich w Tłokini powstał w latach 1915-1916 i wybudowany został w miejsce wcześniejszego drewnianego dworu.
zabytkiem w Tłokini jest położony nieopodal pałacu parafialny kościół pw. św. Jakuba. Konstrukcji zrębowej, świątynia powstała najprawdopodobniej na początku XVIII wieku
Na miejscowym cmentarzu parafialnym są stare groby z początku XX wieku, grobowiec właścicieli Rożdżał oraz obelisk poświęcony żołnierzom Armii Czerwonej poległym podczas wyzwalania tych terenów w styczniu 1945 roku.

Tropie

Parafia w Tropiu pw. św. św. Świerada i Bernarda Pustelników. Jest to pięknie położony, trzeci najstarszy kościół w Polsce.

Trybsz - Cmentarz parafii. pw. św. Antoniego

Tryczówka ( podlaskie )

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP.
Do parafii należą: miejscowości: Tryczówka, Bogdanki 0,5 km, Baranki 0,5 km, Czerewki 4 km, Dorożki 2 km, Klewinowo 5,5 km, Kożany 4 km, Pańki 3 km, Rostołty 4 km, Rzepniki 4 km, Wojszki 5 km, Zajączki 5 km, Złotniki 3 km.
http://www.archibial.pl/parafie.php?par=55

Tryńcza- Cmentarz parafii pw. św. Kazimierza

Tworóg, Cmentarz par. pw. św. Antoniego

Ujazd

Ustroń pow. cieszyński

Cmentarz parafialny przy parafii rzymskokatolickim p.w. św .Klemensa papieża i męczennika w Ustroniu
założony w XVIII wieku . Na cmentarzu m.in. jest
- zabytkowy krzyż w centralnym miejscu cmentarza
- kaplica cmentarna
- zachowane groby księży piastujących probostwa
- groby sióstr zakonnych
- mogiła bohaterów II wojny światowej

Warszawa - Bródno

Warszawa - Powązki

Cmentarz założony w 1790r. wg projektu Dominika Merliniego - arch. królewskiego. Powierzchnia - 43ha. W czasie II Wojny Światowej zniszczeniu uległo wiele pomników, których gruzy leżą do dzisiaj. Na cmentarzu pochowanych jest blisko 2,5 miliona osób. Znajdują się tu też katakumby z prochami męczenników zamordowanych w powstaniach i na miejscach kaźni.

Wiązowna pow. Otwocki

Zabytkowy cmentarz założony w 1773 r. Na nim jest wiele starych grobów mieszkańców gminy ale także jest mogiła Powstańców z 1863 r., Kwatera Żołnierzy Nieznanych . Groby Żołnierzy z 1920 r. i 1939-1945, Jest też na Cmentarzu w Wiązownie kwatera trzech lotników zestrzelonych 10 września 1939 r.. nad Michałówkiem

Wieliczka, pow. krakowski

Najstarszy grób z 1832roku. Na cmentarzu pochowanych kilkunastu powstańców styczniowych, uczestników walko o odzyskanie wolności, a także wielu żołnierzy z II Wojny Światowej. Znaczną grupę stanowią urzędnicy salinarni.
104558

Wielki Komorsk

Wielogłowy

Małopolska

Wierzchowice, gm. Krośnice, pow. Milicz

Wisła - Cmentarz Ewangelicki Stary

Wisła - Cmentarz Katolicki Stary

Włocławek

Cmentarz ogólny we Włocławku przy ul. Chopina - 102331
Strona z 12 < Poprzednia Następna >