Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Cmentarze - Polska

Znajdź album
Galeria cmentarzy leżących we współczesnych granicach Polski

Albumy (267)

Strona z 12 < Poprzednia Następna >

Katowice - cm. przy ulicy Gliwickiej

Katowice - cm. przy ulicy Sienkiewicza

Kazimierza Wielka

Kętrzyn

Kielce - Cmentarz Wojsk Polskich

Kielce - Stary Cmentarz

Kikół (Kujawy)

Kłomnice, pow. częstochowski

Klukowo, gm Świercze

Klukowo - cmentarz 108800

Kobiór

Kodeniec, woj. lubelskie

Kodeniec, gmina Dębowa Kłoda, powiat Parczew, woj. lubelskie
63276

Kołacinek gm. Dmosin powiat brzeziński, woj. łódzkie

Cmentarz wiejski w Kołacinku, na którym znajduje się grób danych właścicieli dworu w Kołacinku, zbiorowy grób Powstańców Styczniowych poległych w bitwie 4 września 1863 pod Wolą Cyrusową oraz żołnierzy Wojska Polskiego, poległych również w bitwie pod Wolą Cyrusową, lecz w 1939 roku.

Kolbuszowa

Komarówka Podlaska pow. radzyński

Na początku prywatna wieś na przestrzeni dziejów zmieniała swoja nazwę i przynależność do powiatów wiele razy . Notowana już w roku 1672 r . Cmentarz składa się obecnie z dwóch jakby części starego i założonego obecnie . Na Cmentarzu kaplica cmentarna i wiele starych grobów.

Zapraszam mieszkańców Komarówki do tworzenia albumu starych grobów .

Koniecpol, pow. częstochowski

Koniusza, pow. proszowicki

Korzkiew, (Małopolska)

Kostomłoty pow. bialski

Kostomłoty – woj. lubelskie, pow. bialski, gm. Kodeń. Miejscowość położona na lewym brzegu Bugu, przy granicy z Białorusią. W XVI w. Kostomłoty były własnością Sapiehów z Kodnia. W XIX wieku miejscowość należała do różnych rodów ziemiańskich. Jednym z właścicieli był publicysta „Tygodnika Ilustrowanego” Józef Łoski. W Kostomłotach znajduje się jedyna na świecie parafia neounicka. Miejscowa cerkiew św. Nikity Męczennika od 1998 jest ośrodkiem pielgrzymkowym, sanktuarium błogosławionych męczenników z Pratulina. W latach 1969-2007 parafią opiekowali się zakonnicy ze Zgromadzenia Księży Marianów. Obecnie pieczę nad parafią i sanktuarium sprawują duchowni rzymskokatolickiej diecezji siedleckiej. Obok cmentarz greko-katolicki parafii św. Nikity

Kowal (Kujawy)

Koziegłówki

Cmentarz w Koziegłówkach należący do kościoła pw.. św. Antoniego z Padwy

Kraków - Bieżanów

Kraków, Bieżanów - cmentarz 105294

Kraków - Bronowice

Założony na wzgórzu Pasternik w 1909r. Początkowo służył mieszkańcom okolicznych wsi Bronowice Wielkie, Bronowice Małe. Do II W.Ś. cmentarz był pod zarządem parafii Stygmatów Św.Franciszka z Asyżu, później znacjonalizowany przeszedł pod zarząd cmentarzy komunalnych. Powiększany w dwóch etapach w latach 50 i ponownie w 70 XXw. Obecna powierzchnia cmentarza to 2,47 ha.
Cmentarz szczególnie związany z legendą literacką Młodej Polski z racji pochówku na nim członków rodziny Tetmajerów i Rydlów, postaci występujących w dziele S.Wyspiańskiego pt. "Wesele".

Kraków - Czerwone Maki

Kraków, Czerwone Maki - cmentarz 105320
Założony w 1917, pierwotnie dla Szpitala Psychiatrycznego, lekarzy, pielęgniarek. Leży tu m.in. siostra Józefa Piłsudskiego

Kraków - Łagiewniki (cmentarz z I wojny światowej)

Strona z 12 < Poprzednia Następna >