Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Miejsca - Polska

Znajdź album
Galerie miejsc z terenu współczesnej Polski, zawierające większe zbiory zdjęć.

REGUŁY CAŁEJ GALERII MIEJSC
* Dodajemy zdjęcia i grafiki historyczne - to podstawa
* To nie jest katalog do robienia współczesnych albumów geograficznych
* Zdjęcia współczesne mają służyć w celach poglądowych dla genealogii
* * * Umieszczamy tylko obiekty historyczne, zdjęcia konkretnie wybrane i przemyślane.
* * * Należy ograniczyć ilość zdjęć współczesnych do jednego z danego obiektu
* Zdjęcia należy opisywać - krótka! nazwa, oraz opis tego co jest na zdjęciu (a nie np. opis miasta czy rodziny)
* Zdjęcia bezwartościowe genealogiczne będą usuwane

Albumy (173)

Strona z 8 < Poprzednia Pierwsza

Żelazno (niem. Eisersdorf) pow. kłodzki

Żelazno (niem. Eisersdorf) –w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko. W latach 1973-1976 miejscowość była siedzibą gminy Żelazno, w latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa wałbrzyskiego.
W Żelaznie jest kościół parafialny pw. św. Marcina, pierwsza świątynia w tym miejscu powstała ok. 1326 r. Obecny kościół w stylu barokowym z połowy XIV w. znacznie przebudowano na przełomie XVII i XVIII ogrodzony - murem z zadaszonym obejściem podcieniowym z XVI w., XVIII wieku w nim wmurowane dzisiaj historyczne już płyty nagrobne byłych mieszkańców miejscowości, jest także zespół pałacowy (nr 63 ), z k. XVIII w. , XIX-XX w. Jest także wieża mieszkalna, pochodząca z końca XIV w., wzniesiona w stylu gotyckim, przebudowywana w XVI i XVIII w, oraz most kratowy, wybudowany w latach 1882-1883, stanowiący główną przeprawę przez Białą Lądecką.

Zielona Góra

Zielona Góra – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, największe miasto woj. lubuskiego, siedziba organów samorządu województwa, marszałka i zarządu województwa lubuskiego i Sejmiku Województwa. W latach 1950 – 1998 stolica województwa zielonogórskiego
Miasto rozlokowane pośród lesistych wzgórz słynęło niegdyś z upraw winorośli i produkcji wina. Najstarsza wzmianka o uprawie winorośli pochodzi z 1302 roku. Początkowo ich hodowlą zajmowali się zakonnicy, dopiero później za ich przykładem winnice zaczęli zakładać możnowładcy, a długo później zwykli mieszkańcy. W 1800 roku w Zielonej Górze było około 2 tysiące winnic. Dziś jedyna winnica na terenie miasta, która ma raczej wyraz symboliczny, zachowała się w parku Winnym.

Zielona Gora-Zawada

Zielona Góra –
-Zawada ( niemiecki : Sawade po 1936: Eichwaldau ). Zawada - do 31 grudnia 2014 roku wieś, od 1 stycznia 2015 roku jest . to część miasta i osiedle administracyjne Zielonej Góry, będące jednostką pomocniczą miasta. W latach 1975-1998 należało do województwa zielonogórskiego. W latach 1945-54 siedziba gminy Zawada. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1408 r. W owym czasie wieś była własnością miasta Zielona Góra przez 400 lat.. Neogotycki kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wybudowany w 1900 r , po przeprowadzeniu niezbędnych napraw poświęcony 15 sierpnia 1946 r Obecnie kościół i parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zawadzie w dekanacie Zielona Góra – św. Jadwigi, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w 1974 roku.

Zwierki pow. białostocki

Zwierki –położone w województwie podlaskim, w powiecie białostockim, w gminie Zabłudów. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa białostockiego. We wsi znajduje się prawosławny żeński monaster Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy oraz przyklasztorna cerkiew św. Męczennika Gabriela

Zwierzyniec Zamojski

Strona z 8 < Poprzednia Pierwsza