Fragmenty Herbarza Bonieckiego i Uruskiego dotyczące Jankowa Młodzianowa w par. Nowogród
JANKOWSCY h. JASTRZĘBIEC (właściwie BOLEŚCIC) z Jankowa, w ziemi łomżyńskiej. Przywilej księcia
Ziemowita z 1408 r. dany Boleścicom, wymienia Siemianą z Jankowa (Mil.)[...]
[...] Jan Jankowski był właścicielem Jankowa-Młodzianowa, w ziemi łomżyńskiej, 1643 r., a Wojciech 1700 r. i Stefan 1748 r. Smielnika, w województwie brzeskiem-kujawskiem (Her. Kr.).
Potomkowie ich: Rafał, Aleksander i Karol, synowie Bartłomieja, Antoni, syn Józefa, Antoni, syn Jana, Michał, syn Jerzego i Stefan, syn Jana Kantego, legitymowali się ze szlachectwa.w Królestwie, w pierwszej połowie XIX-go wieku. (Bon. T5 s.202-8)
JANKOWSKI h. JASTRZĘBIEC. Dwie są rodziny tego nazwiska i herbu, jedna w wojew. krakowskiem, pisząca się z Jankowa, z której Piotr i wielu innych cytowani są w aktach krakowskich 1398 - 1450 roku i druga, pisząca się z Jankowa, w wojew. płockiem, a która, nadana gruntami w ziemi łomżyńskiej, założyła tam osadę także z nazwą Jankowo; ta rodzina, po większej części zagrodowa, już w XV stoleciu przesiedliła się na Podlasie, a ztąd na Litwę i na Ruś Białą.(Uruski T.8 s.355)
Po Janie, dziedzicu dóbr Jankowo-Mlodzianowo 1643 r. (właściwie herbu Dąbrowa?) z żony Zofii z Łubów syn Wojciech miał syna Sebastyana, tego syn Jan pozostawił syna Macieja, a ten syna Dominika, po którym synowie: 1) Aleksander, tego syn Józef, ożeniony z Konstancyą Jankowską, z niej syn Antoni, podoficer w wojsku rosyjskiem, wylegitymowany w Królestwie 1843 r. 2) Mikołaj, tego synowie: a) Jan Kanty ożeniony z Katarzyną Rogowską, z niej syn Stefan wylegitymowany w Królestwie 1850 r., i b) Wawrzyniec, po którym syn Adam wylegitymowany w Królestwie 1859 r.(Uruski T8 s.356)
Max Jankowski