9589. Kaczorowski h.Jelita

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kaczorowski h.Jelita

Postprzez jerzy » 31.05.2010

KACZOROWSKI h. JELITA. W wojew. krakowskiem i na Rusi Czerwonej.

Grzegorz pod Krakowem 1580 r.

Maciej, pisarz kancelaryi koronnej, dostał prawem kaduka pewne własności w Lublinie, lecz je sejm 1659 r. skasował (Vol. Leg.).

Wojciech, miecznik owrucki 1678 r.

Łukasz, stolnik czerniechowski 1700 r.

Jan, wylegitymowany w Galicyi 1782 r., z żony Katarzyny Serwackiej miał syna Franciszka, wylegitymowanego 1833 r.

Jan zaślubił Helenę Wyszpolską i z niej miał synów, Antoniego, subdelegata grodzkiego lwowskiego Józefa, po którym z Konstancji Brzozowskiej synowie: Aleksander, Antoni, Józef, Michał i Jacek-Tadeusz wylegitymowani w Galicyi 1808 r.; po Michale z Agaty Tarnowskiej synowie, Aleksander i Wojciech 1833 r.

Antoni z synami, Adolfem i Władysławem, Adolf, Franciszek, Narcyz, Stanisław i Teofil, synowie Stanisława, Adolf i Jan, synowie Mikołaja, Karol-Emeryk, syn Teodora, Stanisław, syn Stefana, z synami, Prosperem i Wincentym, Adolf. Erazm i Karol, synowie Karola-Emeryka, Jan, Mikołaj i Medard, synowie Jakóba, oraz Bolesław i Mieczysław, synowie Medarda, wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. podolskiej 1836—1868 r.

[Herbarz Seweryna Uruskiego]

:drzewo: Genealogia Kaczorowskich
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do K____