12258. Kaczorowski Marian Ignacy

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kaczorowski Marian Ignacy

Postprzez wanka » 02.01.2011

Kaczorowski Marian Ignacy
por.obs. ur.16.I.1906 r.
Absolwent SPPiech w Ostrowi Mazowieckiej, po ukończeniu kursu obserwatorów w CWL-1 w Dęblinie przeniesiony został do korpusu oficerów lotnictwa z jednoczesnym wcieleniem do 6 pl we Lwowie. Brał udział w kampanii wrześniowej 1939 r.. jako obserwator 63 eskadry obserwacyjnej przydzielonej do dyspozycji dowódcy lotnictwa armii „Łódź”.I pluton eskadry, w którym latał por.Kaczorowski, oddany został do dyspozycji dowódcy GO „Piotrków” i przebazował na lotnisko Łękińsko. 2.IX.1939 r. wystartował z kpr.pil.Cz.Menczykiem około 82
godz.13.00 na samolocie RWD-14b „Czapla” na lot bojowy z zadaniem przeprowadzenia rozpoznania rejonu Złoczew - Sieradz. Po wykonaniu zadania, podczas lotu powrotnego samolot został zaatakowany przez 3 Messerschmitty Me-109E, jednak pilot mistrzowskimi manewrami zdołał uniknąć zestrzelenia. Po odlocie Niemców załoga została zestrzelona ogniem własnej obrony plotn. w rejonie wsi Dąbrowa Wielka. Obaj lotnicy zginęli. Pochowani początkowo na cmentarzu w Dąbrowie Wielkiej, następnie ekshumowani zostali na cmentarz w Zduńskiej Woli.
Źródło:marszalek.com. pl
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do K____